OLED-owa klawiatura znów opóźniona

OLED-owa klawiatura znów opóźniona
Źródło zdjęć: © Art Lebedev Studio

28.12.2007 14:30, aktual.: 29.12.2007 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska firma Art Lebedev Studio poinformowała właśnie o kolejnym przesunięciu terminu rozpoczęcia sprzedaży klawiatury Optimus Maximus ( wyposażonej w przyciski z wbudowanymi wyświetlaczami OLED ). Ty razem przyczyną opóźnienia są problemy z oprogramowaniem urządzenia.

Jeszcze do niedawna przedstawiciele Art Lebedev Studio zapewniali, że urządzenie trafi do sklepów w 2007 r. - teraz okazuje się, że na rynku pojawi się ono najwcześniej pod koniec lutego 2008. Właściciel firmy - Art Lebedev - tłumaczy, że powodem opóźnienia są kłopoty ze współpracą firmware'u z zastosowanym w klawiaturze procesorem: _ "Wykorzystaliśmy w niej układ firmy Philips - problem w tym, że wybraliśmy jeden z jej najnowszych produktów i okazało się, że wciąż są z nim pewne drobne problemy. Aktualnie pracujemy nad ich rozwiązaniem" _.

Obraz
© Optimus Maximus (fot. Art Lebedev Studio)

Warto wspomnieć, że firma już od kilku miesięcy przyjmowała zamówienia na klawiaturę - Art Lebedev mówi, że klienci, którzy nie chcą czekać do końca lutego, mogą zażyczyć sobie dostarczenia urządzenia z problematycznym firmware'm. Takie klawiatury będą miały jedynie podstawowe funkcje finalnego produktu ( w tym także możliwość wyświetlania na klawiszach wybranych przez użytkownika grafik ), a później będzie można je uaktualnić - jednak Art Lebedev Studio zaleca klientom raczej uzbrojenie się w cierpliwość i poczekanie do końca lutego ( choćby dlatego, że sam proces uaktualnienia ma być dość skomplikowany ).

Obraz
© Klawisz z wyświetlaczem

Najdroższa wersja klawiatury ( w której wszystkie klawisze mają wbudowane OLED-y ) kosztować ma ok. 1,5 tys. USD. Firma niedawno zapowiedziała jednak, że w jej ofercie pojawią się również dodatkowe, tańsze wersje urządzenia - w których zamontowanych będzie mniej wyświetlaczy. Najtańsza wersja, wyceniona na 430 USD, ma OLED jedynie w spacji; kolejna ma 10 przycisków funkcyjnych z wyświetlaczami ( 599 USD ) zaś ostatnia - z 47 przyciskami OLED wyceniona została na 999 USD ).

Oficjalna prezentacja urządzenia odbędzie się na styczniowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsze opóźnienie premiery klawiatury - o poprzednim pisaliśmy w tekście "Premiera klawiatury OLED pod znakiem zapytania" - http://www.idg.pl/news/108421.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)