Oglądasz telewizję? Uważaj to może prowadzić do śmierci!

Oglądasz telewizję? Uważaj to może prowadzić do śmierci!

Oglądasz telewizję? Uważaj to może prowadzić do śmierci!
Źródło zdjęć: © © lassedesignen - Fotolia.com
30.10.2015 15:28

W większości domów w salonie stoi telewizor. Oglądamy telewizję przed wyjściem do pracy, wieczorem do posiłku, a nawet spędzamy przy nim czas wolny w weekendy. Naukowcy jednak alarmują - zbyt częste oglądanie telewizji może prowadzić do zgonu!

Prawie każdy z nas ogląda telewizję niemal każdego dnia i spędza przy niej kilka, a nawet kilkanaście godzin. Przychodząc do pustego domu, zwykle włączamy telewizor, aby obejrzeć najświeższe wiadomości, a potem skacząc po kanałach natrafiamy w końcu na ulubiony serial. Gdy nadchodzi upragniony weekend, zwykle planujemy go w taki sposób, aby obejrzeć programy, które w ciągu tygodnia nam umknęły. I tak okazuje się, że całe dwa dni spędzamy przed migającym ekranem. Dla niektórych taka forma spędzania czasu jest bardzo relaksująca, jednak według najnowszych badań może mieć to druzgocący wpływ na nasze nasze zdrowie.

Obraz
© (fot. Fotolia / pix4U)

Naukowcy z National Cancer Institute przeprowadzili badania 22. tys osób w wieku 50 -71 lat. Wyniki badań są zaskakujące. Potwierdziły one, ze istnieje związek pomiędzy wpatrywaniem się wiele godzin w migający ekran a możliwą przyczyną zgonów z powodu chorób sercowo - naczyniowych i nowotworu.
- _ Wiemy, że oglądanie telewizji to najbardziej rozpowszechniona forma siedzącego spędzania wolnego czasu. Nasza robocza hipoteza jest taka, że jest to wskaźnik ogólnej fizycznej nieaktywności. W tym kontekście wyniki pasują do coraz większej liczby badań, które wskazują, że siedzący tryb może prowadzić do wielu niekorzystnych dla zdrowia skutków _ - wyjaśnia dr Sarah K. Keadle.

Badania wykazały, że osoby, które spędzały mniej niż godzinę na oglądaniu telewizji dziennie są aż o 1. proc. mniej narażone na ryzyko zgonu od tych, które przesiadują przed odbiornikiem nie mniej niż 3 - 4 godzin. Podczas badania naukowcy zbadali także osoby, które oglądały telewizję przez 7 godzin dziennie lub więcej i zauważyli, że ich prawdopodobieństwo zgonu wzrosło do 47 proc.! Co ważne, taka zależność utrzymuje się nawet, jeśli zostały uwzględnione czynniki środowiskowe.

_ Źródło: sciencedaily / youthhealthmag _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)