Oglądaj telewizję w telefonach Nokia

Oglądaj telewizję w telefonach Nokia

29.10.2009 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lubisz oglądać telewizję i chcesz mieć do niej dostęp nie tylko w domu? Jeśli tak, to masz okazję, by w sprawdzić jak działa telewizja mobilna. Mieszkańcy Warszawy i osoby przebywające na jej terenie mogą oglądać swoje ulubione programy na telefonie Nokia N96, który ma wbudowany odbiornik TV oraz na modelach Nokia 5800 XpressMusic
i Nokia 5530 XpressMusic przy wykorzystaniu zewnętrznego odbiornika Nokia SU-33W. Sygnał jest od kilku tygodni nadawany przez spółkę INFO TV FM, hurtowego operatora telewizji mobilnej w Polsce.

Nokia SU33WU umożliwia odbiór telewizji mobilnej w telefonie, który nie posiada wbudowanego odbiornika DVB-H. To poręczne i kompaktowe urządzenie posiada wbudowaną antenę i łączy się z telefonem poprzez Bluetooth, bez konieczności używania kabli. Nokia SU33WU pozwala cieszyć się wszelkimi zaletami telewizji mobilnej wprost na ekranie telefonu –. można oglądać wybrane programy, przełączać kanały czy przeglądać program telewizyjny. W każdej chwili telefon jest także gotowy do odebrania połączenia.

Obraz
© (fot. Nokia)

Użytkownicy telefonów Nokia 580. XpressMusic i Nokia 5530 XpressMusic mogą pobrać i zainstalować aplikację do odbioru telewizji mobilnej wybierając opcję „Aktualizacja Oprogramowania”, która znajduje się w telefonie w katalogu „Aplikacje”. Już w najbliższych tygodniach Nokia rozszerza dostępność aplikacji na telefony Nokia N85, Nokia E75, Nokia N79 i Nokia 6220classic. Aplikację będzie można zainstalować na tych modelach analogicznie jak dla Nokia 5800 XpressMusic i Nokia 5530 XpressMusic.

„DVB-H to jedna z bardziej istotnych technologii w dziedzinie mediów mobilnych, co przekłada się na intensywny rozwój portfolio produktów obsługujących ten system. W stosunku do roku ubiegłego znacznie rozszerzyliśmy katalog urządzeń współpracujących z SU33W, a informacje o kolejnych urządzeniach z wbudowanym odbiornikiem DVBH pojawią się już wkrótce”. – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

Cena urządzenia: około 300 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także