Oficjalnie: Sony sprzedaje dział laptopów Vaio i zwalnia 5000 pracowników

Oficjalnie: Sony sprzedaje dział laptopów Vaio i zwalnia 5000 pracowników
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.02.2014 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony ogłosiło oficjalnie sprzedaż swego działu odpowiedzialnego za produkcję komputerów PC, który trafi w ręce grupy Japan Industrial Partners.

Oficjalne potwierdzenie transakcji nastąpiło w trakcie przedstawienia raportu podsumowującego trzeci kwartał trwającego roku podatkowego firmy. Zgodnie z oświadczeniem Sony, taka, a nie inna decyzja kierownictwa giganta była podyktowana przede wszystkim malejącym zapotrzebowaniem na komputery PC oraz rosnącym popytem na urządzenia innego typu. Przekazanie działu odpowiedzialnego za konstrukcję komputerów Sony zostanie w pełni sfinalizowane w marcu tego roku.

Przy okazji japońska firma ogłosiła plan zwolnień związanych z pozbyciem się działu Vaio. W ciągu najbliższych miesięcy zatrudnienie straci około 500. pracowników Sony na całym świecie. Japoński gigant zamierza teraz skupić się na produkcji smartfonów i tabletów, a także na lepszym wykorzystaniu potencjału działów zajmujących się sprzedażą telewizorów i konsol.

Posiadacze laptopów z serii Vaio nie muszą się martwić –. obydwie firmy zapowiedziały, że dalej będą zajmować się ich serwisowaniem w ramach ustalonych gwarancji.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)