Office 2007 Service Pack 2 - co musisz wiedzieć przed instalacją?

Office 2007 Service Pack 2 - co musisz wiedzieć przed instalacją?

Office 2007 Service Pack 2 - co musisz wiedzieć przed instalacją?
Źródło zdjęć: © Microsoft
28.04.2009 12:00, aktualizacja: 28.04.2009 13:23

Już dziś, 28 kwietnia Microsoft zamierza udostępnić dodatek Service Pack 2 dla pakietu biurowego Office 2007. Omawiamy zmiany i nowości nowego pakietu zbiorczego aktualizacji oraz podpowiadamy co musisz wiedzieć przed jego instalacją.

Dodatek SP2 dla Office'a 200. został zapowiedziany już w październiku 2008 roku. Zaraz po tym Microsoft rozpoczął zamknięty program beta, w którym udział wzięli testerzy z ponad 60 państw. SP2 dla Office'a 2007 to mnóstwo nowości - przede wszystkim natywne wsparcie dla formatu OpenDocument Format (ODF) 1.1 w aplikacjach Word, Excel i PowerPoint oraz PDF i XPS, których obsługa wcześniej wymagała instalacji wtyczek. Nowe narzędzie Microsoft Service Pack Uninstall Tool for the 2007 Microsoft Office pozwala usunąć aktualizacje bez potrzeby deinstalacji całego pakietu. Poza tym udoskonalono prezentowania elementów graficznych w dokumentach, a przy tym poprawiono wydajność generowania ich podglądu oraz jakość wydruku.
SP2 to także dużo nowości w poszczególnych aplikacjach pakietu. W Accessie dodano możliwość eksportu raportów do Excela oraz naprawiono kilka błędów związanych z drukowaniem raportów i ich podglądem. Wprowadzono integrację z Excelem, makrami, kreatorami importu danych. W samym Excelu usprawniono wydajność mechanizmu wykresów. Nowe modele wykresów znajdą się też w Wordzie i PowerPoincie. Groove z kolei doczekał się udoskonaleń w synchronizacji informacji.

Dużo zmian zagości również w Outlooku. Przede wszystkim klient znacznie szybciej się uruchamia i zamyka ( po przeprowadzeniu testów z poprawką KB96175. stwierdzamy, że wydajność wzrosła dwa razy ). Znacznie szybciej renderowany jest podgląd elementów i przełączany jest widok folderów. To samo dotyczy kalendarza, wyszukiwania i wbudowanego czytnika RSS. Natomiast w PowerPoincie przyspieszono mechanizm dołączania plików i usunięto problemy związane z drukowaniem prezentacji.
Service Pack 2 to także udoskonalenia z zakresu współpracy z najnowszymi produktami Microsoftu, w tym Windows Vista SP2, Windows 7, Windows Server 2008 R2 czy Internet Explorerem 8. Duża ilość zmian dotyczy także serwerowych produktów pakietu Office. Więcej informacji znaleźć można w blogu zespołu Office'a - http://blogs.technet.com/office_sustained_engineering.

Co musisz wiedzieć przed instalacją SP2?

Poniżej zamieszczamy krótki FAQ, który pozwoli ci uzyskać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące instalacji nowego Service Packa.

Którym wersjom Office'a dedykowany jest nowy SP2?
Service Pack 2 współpracuje ze wszystkimi wersjami Office'a 2007. począwszy od edycji dla użytkowników domowych po Ultimate. Starsze wersje Office'a - 2003 i inne - nie są obsługiwane.
W jakich systemach można zainstalować SP2 dla Office'a 2007?
Do instalacji wymagany jest Windows XP z dodatkiem SP2 (lub nowszym), Vista SP1 (lub nowsza) i edycje serwerowe : Windows Server 200. SP2 i Windows Server 2008. Wspierany jest również Windows 7.
Czy SP2 zainstaluje się na 64-bitowym Windows?
Jak najbardziej! Pomimo tego, że pakiet Office 200. dostępny jest tylko w 32-bitowej wersji (dopiero jego następca - Office 2010, dostępny będzie również w wersji x64), to bez zarzutów działa w 64-bitowych Windows i to samo dotyczy się nowego Service Packa.
Czy przed instalacją SP2 musze usunąć starszy dodatek Service Pack?
Nie, SP2 nie wymaga deinstalacji pierwszego Service Packa. To samo dotyczy instalowanych dodatków dla pakietu, np. wtyczek ODF lub PDF.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)