Odtwarzacz MP3 na zęby i do buzi

Odtwarzacz MP3 na zęby i do buzi

Odtwarzacz MP3 na zęby i do buzi
Źródło zdjęć: © aisencaro.com
05.07.2012 14:58, aktualizacja: 05.07.2012 15:30

Najnowszy odtwarzacz Play-A-Grill MP3 w dziedzinie technologii zawstydza producentów słuchawek przenoszących dźwięk przez kości, a na polu mody przegania nastolatki z aparatami na zębach o lata świetlne.

Obraz
© (fot. aisencaro.com)

Aisen Caro Chacin to domorosły wynalazca, na co dzień modyfikujący sprzęt elektroniczny. Tym razem jego ofiarą padły odtwarzacze MP3. Aisen postanowił połączyć technologię przenoszenia dźwięku przez kości z... aparatem ortodontycznym. Play-A-Grill MP3 trzeba włożyć do ust i zaczepić o zęby. Przylegające do górnego podniebienia urządzenie obsługujemy za pomocą języka, a odgrywane utwory słyszalne są tylko dla nas dzięki przenoszeniu dźwięków przez nasz układ kostny.

Prototyp, choć działa, nie jest jeszcze doskonały - część elementów musi znajdować się poza ustami, dla najlepszego efektu powinniśmy zatkać uszy, no i wygląda niczym gadżet z wchodzącego niedługo na ekrany kin "Prometeusza" - prequelu do serii filmów o Obcym. Nie zmienia to jednak faktu, że urządzenie może znaleźć praktyczne zastosowanie w przypadku osób niepełnosprawnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)