Odtwarzacz Blu-ray z możliwością formatu 4K i technologią Super Wi-Fi

Odtwarzacz Blu‑ray z możliwością formatu 4K i technologią Super Wi‑Fi

Odtwarzacz Blu-ray z możliwością formatu 4K i technologią Super Wi-Fi
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
01.07.2015 13:22

Firma Sony wprowadza nowy odtwarzacz Blu-ray - BDP-S6500, który poprawia jakość każdego oglądanego materiału, od filmów z domowej kolekcji po rozrywkę z Internetu.

Po podłączeniu odtwarzacza do telewizora 4. obraz jest poddawany interpolacji do jakości 4K Ultra HD, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej naturalny i wyrazisty. Dwurdzeniowy procesor przekształca standardowy sygnał wideo i generuje materiał o rozdzielczości zbliżonej do 4K (3840 x 2160) — czterokrotnie większej niż Full HD.
Model BDP-S650. pozwala na uzyskanie obrazu 3D, nadaje który nadaje nowy wymiar domowej rozrywce. Efekt 3D, zwiększający głębię obrazu, można automatycznie zasymulować nawet przy odtwarzaniu standardowych płyt dwuwymiarowych.
Modelu BDP-S650. został wyposażony system IP Content Noise Reduction Pro, oparty na algorytmach, które mają osłabiać szum. Za to system HD Reality Enhancer optymalizuje wygląd faktur i kolorów, piksel po pikselu. Dodatkowo funkcja Pure Picture Control poprawia kontrast i przyczynia się do uzyskania bardziej naturalnego obrazu, a technologia Super Bit Mapping zapewnia płynne przejścia tonalne.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Odtwarzacz posiada zaawansowaną technologię Super Wi-Fi, która umożliwia sprawne przeglądanie Internetu i strumieniowanie transmisji. Wewnętrzny system wielu anten wykorzystuje technologię MIMO (Multi Input Multi Output). Dzięki niej transmisja jest szybsza i bardziej stabilna, a jej zasięg obejmuje cały dom.

Urządzenie zapewnia również dostęp do zasobów rozrywki w Internecie, w tym filmów i programów telewizyjnych z takich serwisów, jak PlayStation Video, BBC iPlayer, Netflix czy Amazon Prime (w wybranych krajach).

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Urządzenie oparte jest na połączeniu trzech technologii audio system. Pierwsza z nich, Digital Music Enhancer dodaje głębi filmom akcji, muzyce i dialogom. Kolejny system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) współpracuje z technologią Dynamic Range Recovery i funkcją automatycznej regulacji głośności. Zadaniem tych trzech rozwiązań jest przywracanie szczegółów traconych przy kompresji plików, zwiększanie zakresu dynamiki i zapobieganie niemiłym dla ucha skokom głośności.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)