Odprawy w fabryce Nokii w Bochum do 220 tys. euro

Odprawy w fabryce Nokii w Bochum do 220 tys. euro

11.04.2008 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pracownicy likwidowanej fabryki telefonów komórkowych koncernu Nokia w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii otrzymają odprawy, których maksymalna wysokość wyniesie 220 tys. euro.

Wiadomość o takim limicie, podaną przez wysokonakładowy dziennik _ Bild _, potwierdzili przedstawiciele strony pracowniczej. Na razie nie wiadomo, ilu spośród łącznie 2300 pracowników uzyska odprawę w maksymalnym wymiarze.

Wbrew protestom niemieckich związkowców i władz państwowych fabryka w Bochum ma zostać zamknięta 30 czerwca, a jej produkcję przejmie nowy zakład Nokii w mieście Jucu niedaleko Klużu w rumuńskim Siedmiogrodzie. Fiński koncern uzasadnił te przenosiny względami płacowymi.

Jak poinformował dziennik _ Neue Ruhr/Neue Rhein Zeitung _, poza podstawowymi odprawami określone grupy pracowników otrzymają dodatki - dotyczy to m.in. inwalidów i osób samotnie wychowujących dzieci. Według tej samej gazety rada zakładowa i związkowcy starają się także ustalić minimalną kwotę świadczeń.

Na związane z zamknięciem fabryki w Bochum wydatki socjalne przeznaczono 200 mln euro. 185 mln z tej kwoty otrzymają w formie odpraw pracownicy. Oznacza to średnio 80 tys. euro na osobę.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także