Odpowie za wyłudzenie ponad 50 tys. zł za fikcyjne telewizory

Odpowie za wyłudzenie ponad 50 tys. zł za fikcyjne telewizory

Odpowie za wyłudzenie ponad 50 tys. zł za fikcyjne telewizory
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.12.2010 10:10

36-letni Krzysztof B. odpowie za wyłudzenie od 31 osób ponad 50 tys. zł, które pobierał jako zaliczkę za rzekomą sprzedaż telewizorów i kina domowego. Mężczyzna oferował fikcyjny sprzęt w internecie

Jak poinformowała PAP we wtorek Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu (Podkarpackie), akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do tamtejszego sądu rejonowego.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Krzysztof B. z Przemyśla wystawiał fikcyjny sprzęt na sprzedaż internetową. Od zainteresowanych kupnem telewizorów i kina domowego pobierał zaliczki - od ponad 20. zł do prawie trzech tysięcy zł. Towar do klientów nigdy nie docierał.

"Korzystne ceny sprzętu RTV oskarżony tłumaczył tym, że jest on sprowadzany zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy" - powiedziała Pętkowska.

Mężczyzna działał przez dwa miesiące, od 1. grudnia 2009 do 9 lutego 2010 roku. Oszukani klienci to mieszkańcy całej Polski, m.in. Bydgoszczy, Łodzi, Częstochowy, Katowic.

Krzysztof B. wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Uzgodniony z prokuraturą jej wymiar to 3,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na sześć lat, pięć tys. zł grzywny oraz naprawienie szkody w ciągu pół roku od uprawomocnienia się wyroku. Jeżeli jednak nie odda poszkodowanym pieniędzy w wyznaczonym terminie, kara może zostać odwieszona.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)