Odpala filmy na telefonie sprzed prawie 20 lat

Odpala filmy na telefonie sprzed prawie 20 lat

Odpala filmy na telefonie sprzed prawie 20 lat
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Grzegorz Burtan
10.11.2017 16:58

Oglądając filmy na smartfonie nie myślimy już, jak wielką ewolucję w ciągu ostatnich dwóch dekad przeszły telefony. Ten kanał o tym przypomina.

Kojarzycie Nokię 5110? Wydana w 1998 roku przez fińską spółkę telefon był obiektem marzeń każdego fana technologii. Nic dziwnego – w końcu aparat posiadał zainstalowane takie kultowy gry jak Wąż. Monochromatyczny ekran LCD o rozdzielczości 84 na 48 pikseli również rozpalał wyobraźnię, a bateria o pojemności 900 mAh była chwalona za swoją pojemność i wytrzymałość.

Użytkownik serwisu YouTube, Science Nurd, postanowił sprawdzić, jak wyglądałyby filmy, oglądane na komórce sprzed 19 lat. Aby uzyskać odpowiednią liczbę klatek (procesor komórki samodzielnie nie poradzi sobie z filmem), użytkownik wykorzystał platformę Arduino, umożliwiającej przygotowanie tego typu narzędzi każdemu, kto jest zainteresowany programowaniem.

Efekty, jak widać, są co najmniej interesujące. Ci, którzy liczą jednak na pełny metraż, mogą poczuć się zawiedzeni - Science Nurd wrzuca tylko krótkie urywki znanych filmów. Ale za to można zobaczyć również fragmenty gier.

To kto jest chętny porzucić swojego smartfona na rzecz takiej nowoczesnej maszyny?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)