Odłóż smartfon i żyj. Genialna akcja tramwajów warszawskich

Odłóż smartfon i żyj. Genialna akcja tramwajów warszawskich

Odłóż smartfon i żyj. Genialna akcja tramwajów warszawskich
Źródło zdjęć: © Tramwaje Warszawskie
Bolesław Breczko
21.06.2018 13:34, aktualizacja: 21.06.2018 15:15

Coraz więcej pieszych wpada pod tramwaje, bo są zaabsorbowani swoimi smartfonami. Potwierdzają to m.in. statystki polskiej policji. Ze "smartfonowymi zombie" walczą Tramwaje Warszawskie, które przygotowały ciekawy spot.

Trzy i pół minutowy spot wideo prezentuje problem nawiązujący do popularnych filmów i seriali o zombie. Różnica polega na tym, że ofiary w spocie zostały zaatakowane nie przez chorobotwórczego wirusa, a plagę jaką jest poświęcenie całej uwagi smartfonowi.

"Smartfonowe zombie" wchodzą pod tramwaje, bo ich nie widzą i nie słyszą, jeśli na uszach mają słuchawki. Problem nie dotyczy tylko pieszych. Podobnym brakiem uwagi mogą "pochwalić się" także kierowcy samochodów i rowerzyści.

Wypadków ze smartfonami jest coraz więcej. W Wielkiej Brytanii codziennie dochodzi do 17 potrąceń pieszych. W Polsce, w ubiegłym roku, policja odnotowała ponad 3 tysiące przypadków niewłaściwego korzystania ze smartfonu przez kierowców. Akcja ma zwrócić uwagę na problem i powstrzymać rosnącą liczbę wypadków spowodowanych przez smartfony. Oprócz spotu prezentowane są też prawdziwe wypowiedzi motorniczych i nagrania z kamer podczas niebezpiecznych wypadków spowodowanych smartfonami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)