Odkurzacz, który posprząta za ciebie, niedługo w Lidlu

Odkurzacz, który posprząta za ciebie, niedługo w Lidlu16.01.2017 10:10
Odkurzacz, który posprząta za ciebie, niedługo w Lidlu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W ofercie Lidla niebawem pojawi się inteligentny robot sprzątający. Będzie można go kupić już w poniedziałek, 23 stycznia. Co potrafi?

Inteligencja odkurzacza Vileda polega na tym, że sprząta sam. Nie ma kabli, nie potrzebuje też człowieka, który nim steruje. Dzięki czujnikom potrafi omijać przeszkody oraz wie, kiedy należy zatrzymać się przed krawędzią - czyli raczej nie spadnie ze schodów. Na stronie sklepu czytamy, że sprzęt nadaje się “do czyszczenia twardych podłóg oraz dywanów” oraz że “czyści w trudno dostępnych miejscach”. Ma trzy programy czyszczące (krótki, średni, długi), a w pełni naładowana bateria pozwala na 80 minut pracy.

Odkurzacz, którego wymiary wynoszą 34 x 9 cm, w sklepach sieci Lidl pojawi się w poniedziałek 23 stycznia. Trzeba będzie za niego zapłacić 444 zł.

Nieco wcześniej, bo 19 stycznia, kupić w Lidlu będzie można kamerę monitorującą. Naszą uwagę zwraca dlatego, że pozwala na “zdalny dostęp do zdjęć live, filmów wideo i nagrań przez smartfona i tablet za pomocą aplikacji (Android & iOS)”. Kamera łączy się bezprzewodowo lub przewodowo z internetem, dzięki temu nie tylko może przekazywać obraz (w rozdzielczości 1280 x 720; kąt obrazu H60° / V43°) na ekran smartfona, ale także wysyłać powiadomienia o alarmie na maila. Na stronie czytamy, że zasięg kamery wynosi 8 metrów, sprzęt ma zintegrowany mikrofon, a do tego może pracować w temperaturze od -10°C do 50°C. Za sprzęt należy zapłacić 349 zł.

Kamera, którą niebawem będzie można kupić w Lidlu, powstała z myślą o pracy na zewnątrz. Dlatego przy okazji przypominamy o urządzeniu, które niedawno testowaliśmy - ta kamera nagra złodzieja, który wkradł się do domu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)