Odetnij się od wszystkiego. Postaw na słuchawki wygłuszające

Odetnij się od wszystkiego. Postaw na słuchawki wygłuszające

Dobre słuchawki wygłuszające pozwola zapomnieć o całym świecie
Dobre słuchawki wygłuszające pozwola zapomnieć o całym świecie
©pressmaster - stock.adobe.com
15.09.2021 15:47, aktualizacja: 06.03.2024 21:20

Dobrze wygłuszone słuchawki przydadzą się wszędzie, zarówno podczas pracy zdalnej, jak i w biurze a także w podróży, gdy chcesz odciąć się od otoczenia. Wbrew pozorom słuchawki zapewniające wygłuszenie i aktywną redukcję szumu nie są drogie. Wystarczy poszukać najlepszych ofert w sieci.

Słuchawki wygłuszające dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsze – pasywne – są tak skonstruowane, by żaden niepożądany dźwięk nie dostał się do twoich uszu. Najczęściej są to duże modele nauszne i wokółuszne, które szczelnie okalają całą małżowinę zapobiegając przedostawaniu się nawet najgłośniejszych dźwięków. Alternatywą są natomiast słuchawki aktywne, w których specjalny system analizuje dźwięki z otoczenia i "odsiewa" te niepożądane. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku słuchawek typowo do pracy, ale i równie dobrze nadają się na spacer po mieście.

Słuchawki z aktywną redukcją szumów nie są niczym nowym, już jakiś czas temu podbiły serca fanów muzyki. Słuchanie ulubionych piosenek, audycji czy podcastów jest o wiele przyjemniejsze, jeśli w tle nie słyszysz odgłosów ulicy czy biura. Dzięki przetwornikom zamontowanym w słuchawkach, system redukcji szumów tworzy przeciwfalę o odwrotnej fazie, której zadaniem jest wychwycenie i zneutralizowanie dźwięków pochodzących z otoczenia.

Słuchawki z redukcją szumów występują w różnych wielkościach, począwszy od niewielkich modeli dousznych, a na solidnych słuchawkach wokółusznych kończąc. Małe słuchawki lepiej sprawdzą się w połączeniu ze smartfonem, są mniejsze, bardziej dyskretne i wygodniejsze w przenoszeniu. Pamiętaj jednak, że musisz wybrać model dokanałowy, a nie douszny, tylko on zapewni ci bezpośredni styk ze ścianami kanału słuchowego, a co za dym idzie maksymalne wygłuszenie. Jeżeli natomiast zdarza ci się dużo podróżować, lepszą opcją będą praktyczne słuchawki nauszne. Są wygodniejsze w noszeniu, skutecznie izolują dźwięki i zakrywają całe uszy.

Słuchawki z aktywną redukcją szumu to przede wszystkim modele bezprzewodowe. Warto więc mieć na uwadze to, jak długo będą w stanie pracować na baterii. Pamiętaj, że aktywowanie redukcji szumu może negatywnie wpłynąć na stan baterii. Warto również pamiętać, że odcięcie się od dźwięków otoczenia czasem bywa ryzykowne, dlatego dobrze jest zdecydować się na słuchawki z dodatkowym trybem przepuszczania dźwięku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)