Od dziś nowy Hotmail dla wszystkich

Od dziś nowy Hotmail dla wszystkich

Od dziś nowy Hotmail dla wszystkich
Źródło zdjęć: © Microsoft
06.08.2010 13:35, aktualizacja: 06.08.2010 13:45

Ponad 350 milionów użytkowników bezpłatnej poczty Hotmail z 220 krajów może już korzystać z nowej wersji systemu pocztowego. Teraz Hotmail pozwala przeglądać wiadomości w wątkach lub w tradycyjny sposób oraz zawiera wiele opcji filtrowania i przeszukiwania wiadomości. Ułatwia także odtwarzanie multimediów i przeglądanie zdjęć oraz zawiera wbudowany komunikator Messenger.

Pocztę można przeglądać według wątków, dat lub na inne sposoby, w zależności od potrzeb. Zdjęcia i filmy przesyłane przez naszych znajomych, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi można oglądać wewnątrz wiadomości. Każdy z użytkowników dostaje dodatkowo darmowy dostęp do wirtualnego dysku SkyDrive o pojemności 2. GB, dzięki czemu może wysyłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, z których każde może mieć maksymalną wielkość do 50 MB. Zdjęcia w wiadomościach przesyłane są jako miniatury, a jedno kliknięcie na nie pozwala obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W łatwy sposób dostaniemy się też do wiadomości dzięki różnym możliwościom porządkowania i przeszukiwania wiadomości. Korzystając z poczty Hotmail każdy użytkownik jest chroniony przed spamem i wiadomościami komercyjnymi. Można nimi też zarządzać, stosując zestaw filtrów, w tym filtrów działających wstecz. Jedno, dwa kliknięcia wystarczą, aby niechciana poczta była kasowana czy też przesyłana do wybranych folderów lub blokowana. Z kolei wiadomości np. z banków mogą być dodatkowo wyróżnione, co ułatwi identyfikację e-maili pochodzących z zaufanego źródła.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Kilka nowości pojawiło się także w kalendarzu poczty Hotmail. Umożliwiono zarządzanie zaproszeniami na wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie. Kalendarz można synchronizować z telefonami komórkowymi (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.

Wewnątrz poczty zintegrowany został Windows Live Messenger. Już pod koniec tego roku, wszyscy polscy użytkownicy będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Word, Excel i Power Point wprost z przeglądarki, czyli tak zwanych Office Web Apps.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)