Oczyszczalnia ścieków Czajka. W Warszawie ścieki płyną już awaryjnym rurociągiem

Oczyszczalnia ścieków Czajka. W Warszawie ścieki płyną już awaryjnym rurociągiem
Źródło zdjęć: © iStock.com

09.09.2019 11:51, aktual.: 09.09.2019 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od godziny 4 rano w poniedziałek nieczystości tłoczone są awaryjnym rurociągiem do oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na antenie Radia Zet. Do środy rurociąg ma osiągnąć sto procent wydajności.

Awaryjny rurociąg został zainstalowany na moście pontonowym. Według rzeczniczki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oczyszczalnia ścieków Czajka jest gotowa na odbiór wszystkich nieczystości. Zastępczy rurociąg nie osiągnął jeszcze całkowitej wydajności, ale ma się to stać do środy. Na razie nie wszystkie ścieki trafiają do oczyszczalni w Warszawie.

Awaria w oczyszczalni Czajka w Warszawie

Do awarii kolektorów należących do oczyszczalni ścieków Czajka doszło we wtorek 27 i środę 28 sierpnia. Kolektory odprowadzały ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni znajdującej się na prawym brzegu. W efekcie awarii nieczystości zaczęły trafiać do rzeki. Według ministra środowiska, Henryka Kowalczyka wyciek ścieków do Wisły stanowi poważne zagrożenie dla środowiska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)