Obraz bez kabli - technologia Wireless Display Intela w Polsce

Obraz bez kabli - technologia Wireless Display Intela w Polsce

Obraz bez kabli - technologia Wireless Display Intela w Polsce
19.08.2010 12:32

Technologia Wireless Display (WiDi) firmy Intel umożliwiająca bezprzewodową transmisję danych do telewizora jest już dostępna dla polskich konsumentów. Użytkownicy będą mogli od tej pory bezprzewodowo przesyłać dane z notebooka do telewizora HD.

Technologia Wireless Display Intela pozwala podłączyć laptopa do telewizora drogą bezprzewodową, umożliwiając przesył filmów video, zdjęć i muzyki bez użycia kabla i zapewniając doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Wireless Display we współpracy np. z rekomendowanym komputerem przenośnym Toshiba Tecra A11-13. z procesorem Intel Core i5-520M pozwala na oglądanie filmów i zdjęć czy zabawę w gry komputerowe bez podłączania dodatkowych kabli do telewizora. Dzięki wykorzystaniu adaptera Netgear Push2TV użytkownik może oglądać w telewizorze HD wszystko, co pokazuje ekran jego laptopa, co pozwoli przeglądać strony internetowe wprost z ulubionej kanapy czy fotela.

Obraz
© Przystawka Netgear Push2TV (fot. Netgear)

Niewielki i lekki adapter podłączany jest do telewizora poprzez wejście HDMI lub AV Composite. Współpracuje z laptopami, które obsługują technologię Intel Wireless Display i są wyposażone w procesory Intel Core (modele z 201. roku).

Konfiguracja adaptera odbywa się w kilku prostych krokach. Później użytkownik może cieszyć się natychmiastową synchronizacją notebooka z telewizorem za pomocą specjalnego przycisku na klawiaturze laptopa lub skrótu na pulpicie. Adapter jest lekki i mały, więc w każdym momencie można zabrać go ze sobą do rodziny, znajomych czy nawet w daleką podróż.

Cena adaptera Netgear Push2TV PTV1000 wynosi 349 zł, zaś notebook Toshiba Tecra A11-13Q kosztuje 3599 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)