Obiecują Samsunga Galaxy S9 za 1 euro. Stracisz więcej, nic nie dostaniesz

Obiecują Samsunga Galaxy S9 za 1 euro. Stracisz więcej, nic nie dostaniesz

Obiecują Samsunga Galaxy S9 za 1 euro. Stracisz więcej, nic nie dostaniesz
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
12.06.2018 15:09

Samsung ostrzega przed nowym oszustwem w sieci. Atrakcyjna oferta na telefon Samsung Galaxy S9 to przekręt.

"W sieci pojawia się coraz większa liczba informacji na temat promocji umożliwiającej zakup smartfonu Samsung Galaxy S9 za 1 euro. Oświadczamy, że Samsung Electronics Polska nie jest organizatorem tej promocji" - poinformował producent na swojej stronie. Najwyraźniej oszuści upodobali sobie ten telefon, bo to kolejny tego typu przekręt. Trudno się dziwić - to jeden z lepszych telefonów w tym roku, więc każdy chciałby go mieć, a przy tym nie wydać zbyt wiele.

"Z informacji uzyskanych przez Samsung wynika, że akcja, w ramach której można kupić urządzenia Samsung Galaxy S9 w cenie 1 EUR, to działanie mające na celu wprowadzanie klientów w błąd przez podmiot w żaden sposób niezwiązany z firmą Samsung oraz najpewniej próba wyłudzenia pieniędzy. Przestrzegamy przed klikaniem w podejrzane linki i korzystaniem z ofert bez uprzedniej weryfikacji ich wiarygodności i rzetelności" - dodaje Samsung.

Przekręt z produktami w niemożliwie niskich cenach jest stary, ale najwyraźniej skuteczny, skoro kolejny oszuści próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze. Jak działa? Osoba klika w atrakcyjny baner. Tam dowiaduje się, że ma szansę kupić produkt w bardzo niskiej cenie albo nawet dostać go za darmo. Wystarczy, że wejdzie na podstawioną stronę i opłaci przedmiot lub przynajmniej jego wysyłkę. Oczywiście strona udaje prawdziwy serwis bankowy, a celem przestępców jest kradzież danych służących do logowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)