Trwa ładowanie...
d1ia7cj

Obce życie może być bliżej, niż myśleliśmy. Wskazuje na to nowe badanie

Według nowego badania NASA, zaledwie centymetr pod powierzchnią jednego z Księżyców Jowisza mogą znajdować się ślady życia. Lodowaty świat Europy jest od dawna na celowniku naukowców. To tam istnieje największa szansa na obce życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od dawna sądzono, że na Europie mogą znajdować się ślady życia
Od dawna sądzono, że na Europie mogą znajdować się ślady życia (NASA)
d1ia7cj

Europa, księżyc Jowisza, jest mroźnym miejscem o surowych warunkach, otoczonym lodową skorupą, pod którą kryje się ocean ciekłej wody. Znalezienie śladów życia na tym ciele niebieskim jest celem badań naukowców od wielu lat. Nowe badanie daje nadzieję, na jego potwierdzenie.

Według naukowców, aminokwasy mogące być znakami życia, mogą znajdować się kilka centymetrów pod powierzchnią od ponad 10 milionów lat. I wynika z tego, że nie są narażone na silne promieniowanie kosmiczne, które na powierzchni już by je zmiażdżyło.

Oznacza to, że jeśli naukowcy wkopią się wgłąb planety, mogą odnaleźć ślady życia. W tej chwili nie jest to możliwe, gdyż nie mamy do tego odpowiedniej technologii. Jeśli naukowcy z NASA chcą się przekonać, czy rzeczywiście życie na Europie istnieje, muszą opracować maszyny zdolne przekopać się przez lód.

d1ia7cj

NASA planuje wysłać dwie misje na Europę. Pierwsza z nich, planowana na 2022 rok, ma eksplorować powierzchnię planety, w celu odnalezienia odpowiedniego miejsca do lądowania. Następna misja obejmie wysłanie lądownika, który będzie wędrował po Europie i wwiercał się w powierzchnię, szukając śladów życia. NASA twierdzi, że w ciągu najbliższych 20 lat powinno się to udać.

Zobacz też: NASA: odkryliśmy złożone związki organiczne na księżycu Saturna. Oceany Enceladusa zaskoczyły naukowców

Źródło: Nature

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ia7cj

Podziel się opinią

Share

d1ia7cj

d1ia7cj
Więcej tematów