NVIDIA wprowadza najszybszy procesor graficzny na świecie

NVIDIA wprowadza najszybszy procesor graficzny na świecie

NVIDIA wprowadza najszybszy procesor graficzny na świecie
Źródło zdjęć: © Nvidia
09.11.2010 15:55

Firma NVIDIA poinformowała dziś o wprowadzeniu do swojej oferty nowego procesora graficznego - GeForce GTX 580 - przeznaczonego na rynek konsumencki i zbudowanego w oparciu o architekturę Fermi. W porównaniu z poprzednią generacją układów graficznych NVIDIA procesor został gruntownie przeprojektowany, dzięki czemu zapewnia wyższą wydajność przy jednoczesnym znacznym obniżeniu zapotrzebowania na energię elektryczną

GeForce GTX 58. oferuje najwyższą dostępną na rynku wydajność w grach wykorzystujących DirectX 11 - obsługuje również technologie NVIDIA 3D Vision oraz 3D Vision Surround, PhysX, a także CUDA. Połączenie nowatorskiego układu chłodzenia opartego na komorze parowej ze znacznymi usprawnieniami architektury sprawia, że karty z procesorami GeForce GTX 580 są najszybszymi i jednocześnie najcichszymi kartami w swojej klasie, oferującymi nawet o 35 proc. lepszy stosunek wydajności do poboru energii oraz o 30 proc. wyższą wydajność niż najszybsze dotychczas układy GeForce GTX 480.

Obraz
© (fot. Nvidia)

Jeśli wierzyć w zapewniania producenta, w najnowszych grach wykorzystujących teselację - kluczową cechę DirectX 1. - 512-rdzeniowy GeForce GTX 580 jest nawet do 60 proc. szybszy od najmocniejszych układów konkurencji. Również w wykorzystujących DirectX 9 i 10 grach poprzedniej generacji oraz w najnowszym hicie sprzedaży - StarCraft II, GeForce GTX 580 oferuje wydajność przekraczającą możliwości konkurencji aż o 62 proc.

GeForce GTX 58. zapewnia również wydajność graficzną i przepustowość wideo pozwalającą na komfortową rozrywkę w grach oraz filmach Blu-ray w trybie trójwymiarowym, dzięki pełnej obsłudze technologii NVIDIA 3D Vision oraz NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia wyświetlanie obrazu 3D odpowiednio na jednym lub trzech monitorach jednocześnie. Z kolei obsługa technologii NVIDIA SLI, gwarantuje przyrost mocy po zainstalowaniu w komputerze drugiej lub trzeciej karty GeForce GTX 580.

Najważniejsze cechy GeForce GTX 580:
• 512 rdzeni i 16 silników PolyMorph zapewnia oszałamiającą wydajność w teselacji i moc obliczeniową w grach
• Natychmiastowa dostępność
• Do 35 proc. wyższy stosunek wydajności do poboru energii
• Nowy system chłodzenia gwarantujący najcichszą pracę w tej klasie układów
• Nowy poziom realizmu w przetwarzaniu geometrii - 2 miliardy trójkątów na sekundę
• Brak jakichkolwiek ograniczeń sprzętowych dla twórców najbardziej wymagających gier DX 11

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)