Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD

Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD
Źródło zdjęć: © nvidia

13.08.2008 16:00, aktual.: 13.08.2008 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele koncernu Nvidia poinformowali, że firma przeznaczy 196 mln USD na pokrycie kosztów wymiany wadliwych układów graficznych, które trafiły do notebooków różnych producentów. Środki te pochodzić będą z przychodów za drugi kwartał bieżącego roku.

Przedstawiciele Nvidii deklarują też, że nie zamierzają w przyszłości przeznaczać na ten cel żadnych dodatkowych funduszy - ich zdaniem owe 196 mln USD powinno ostatecznie rozwiązać problem. _ "Wydaje mi się, że w pełni panujemy nad sytuacją. Oczywiście, nie jest to [wymiana wadliwych kart - red.] coś, co bezwzględnie powinniśmy zrobić - jednak uznaliśmy, że warto" _ - mówi Jen-Hsun Huang, szef koncernu.

Przypomnijmy: przedstawiciele Nvidii przyznali kilka tygodni temu, że w ostatnim czasie zgłaszanych jest wyjątkowo dużo reklamacji dotyczących układów graficznych firmy montowanych w komputerach przenośnych. Analizy wykazały, że przyczyną problemów są kiepskiej jakości materiały wykorzystane podczas ich produkcji. Problem dotyczy m.in. 24 modeli komputerów HP i 15 Della i polega głównie na przegrzewaniu się chipów graficznych. Niektórzy producenci udostępnili już uaktualnienia BIOS-u swoich komputerów, tymczasowo rozwiązujące problem - np. poprzez silniejsze chłodzenie. W niektórych przypadkach niezbędne będzie jednak wymienienie układy graficznego - to właśnie na to przeznaczone zostanie 196 mln USD Nvidii.

Szczegółowe zasady wymiany ogłoszone zostaną prawdopodobnie przez poszczególnych producentów komputerów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także