Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD

Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD

Nvidia: wadliwe karty będą nas kosztować 196 mln USD
Źródło zdjęć: © nvidia
13.08.2008 16:00, aktualizacja: 13.08.2008 16:27

Przedstawiciele koncernu Nvidia poinformowali, że firma przeznaczy 196 mln USD na pokrycie kosztów wymiany wadliwych układów graficznych, które trafiły do notebooków różnych producentów. Środki te pochodzić będą z przychodów za drugi kwartał bieżącego roku.

Przedstawiciele Nvidii deklarują też, że nie zamierzają w przyszłości przeznaczać na ten cel żadnych dodatkowych funduszy - ich zdaniem owe 196 mln USD powinno ostatecznie rozwiązać problem. _ "Wydaje mi się, że w pełni panujemy nad sytuacją. Oczywiście, nie jest to [wymiana wadliwych kart - red.] coś, co bezwzględnie powinniśmy zrobić - jednak uznaliśmy, że warto" _ - mówi Jen-Hsun Huang, szef koncernu.

Przypomnijmy: przedstawiciele Nvidii przyznali kilka tygodni temu, że w ostatnim czasie zgłaszanych jest wyjątkowo dużo reklamacji dotyczących układów graficznych firmy montowanych w komputerach przenośnych. Analizy wykazały, że przyczyną problemów są kiepskiej jakości materiały wykorzystane podczas ich produkcji. Problem dotyczy m.in. 24 modeli komputerów HP i 15 Della i polega głównie na przegrzewaniu się chipów graficznych. Niektórzy producenci udostępnili już uaktualnienia BIOS-u swoich komputerów, tymczasowo rozwiązujące problem - np. poprzez silniejsze chłodzenie. W niektórych przypadkach niezbędne będzie jednak wymienienie układy graficznego - to właśnie na to przeznaczone zostanie 196 mln USD Nvidii.

Szczegółowe zasady wymiany ogłoszone zostaną prawdopodobnie przez poszczególnych producentów komputerów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)