Nvidia: "The Way It's Meant to Be Played" - teraz dla Macintoshy

Nvidia: "The Way It's Meant to Be Played" - teraz dla Macintoshy

Nvidia: "The Way It's Meant to Be Played" - teraz dla Macintoshy
22.10.2008 10:30, aktualizacja: 22.10.2008 11:00

Po tym, jak układy firmy NVidia zaczęły być montowane w komputerach Macintosh, gigant rynku kart graficznych wdrożyć chce program "The Way It's Meant to Be Played" na platformie Apple'a.

Rene Hass, menadżer generalny działu GPU dla komputerów mobilnych w NVidii powiedział, iż poprzez program "The Way It's Meant To Be Played" zachęcić chce deweloperów gier do tworzenia większej ilości tytułów dla platformy Apple'a i publikowania ich tym samym czasie co dla Windows.

To nie pierwszy raz, gdy NVidia promuje komputery Macintosh jako platformę dla graczy. Przykładem niech będzie chociaż prezentacja pierwszej karty zgodnej z bibliotekami DirectX 8 - układu GeForce 3 na konferencji Apple'a, w lutym 200. r., gdzie demonstrowano możliwości akceleratora w grze Doom III, na trzy lata przed premierą tytułu.

Obraz

Problemem jest fakt, iż większość tytułów tworzonych jest dla DirectX Microsoftu, który obsługiwany jest jedynie przez systemy Windows. W celu uruchomienia danej gry na Mac OS X należy użyć specjalnego emulatora lub "przenieść" tytuł na OpenGL, co niestety jest dość pracochłonne. Innym problemem jest to, że w większości komputerów Apple'a montowane są słabe układy graficzne, które nie nadają się praktycznie do rozrywki z nowymi tytułami gier. Wyjątkiem są tutaj droższe urządzenia z serii Mac Pro. Jeśli dodamy do tego wszystkiego fakt, iż platforma Apple'a jest mocno "uszczelniona" przez firmę z Cupertino to nie napawa to zbytnim optymizmem.

NVidia zachęca Apple'a do montowania bardziej wydajnych układów graficznych w komputerach Macintosh, w zamian oferuje pomoc w zwróceniu uwagi deweloperów gier na Maci. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe działania i obecną sytuację, wydaje się, że NVidia daleka jest od osiągnięcia sukcesu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)