Nvidia prezentuje najszybszy mobilny układ graficzny na świecie!

Nvidia prezentuje najszybszy mobilny układ graficzny na świecie!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.10.2014 09:26, aktual.: 08.10.2014 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaprezentowane układy opierają się na architekturze Maxwell, dwukrotnie wydajniejszej od Keplera. Układy wykorzystują wszystkie najnowsze techniki Nvidii, takie jak BatteryBoost, ShadowPlay, GameStream, Optimus czy wreszcie GeForce Experience.

GeForce GTX 980M i GTX 970M mają być najszybszymi notebookowymi GPU na rynku. Pojawią się w wielu notebookach, które wkrótce mają wejść do sprzedaży.

Układy te nie tylko są wydajniejsze, ale też wprowadzają wiele ciekawych nowych funkcji. Należą do nich Voxel Global Illumination urealistyczniający efekty świetlne, Multi Frame anti-aliasing zwiększający wydajność wygładzania krawędzi, Dynamic Super Resolution który najpierw renderuje obraz w rozdzielczości 4K by potem przekształcić go do natywnej rozdzielczości wyświetlacza komputera znacząco zwiększając jakość obrazu czy wreszcie usprawniony moduł BatteryBoost, który jeszcze lepiej ma dbać o baterię w naszym laptopie.

Wykonane są w 28-nanometrowym procesie technologicznym, przy czym GTX 980M posiada 1536 rdzeni, zaś GTX 970M 1280 rdzeni. Wydajniejszy procesor taktowany jest z częstotliwością 1038 MHz, zaś ten tańszy z częstotliwością 924 MHz. Pamięć GDDR5 w obu kartach taktowana jest z częstotliwością 2500 MHz, przy czym 980M zapewnia 256-bitową magistralę danych, a 970M 192-bitową. Obydwa procesory są zgodne z DirectX 12.

Nowe układy GeForce pojawią się u Asusa, MSI, Gigabyte?a i Clevo. Lista partnerów z czasem ma zostać rozszerzona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także