NVidia oferuje SLI dla Intela

NVidia oferuje SLI dla Intela

NVidia oferuje SLI dla Intela
Źródło zdjęć: © nVidia
29.08.2008 14:30, aktualizacja: 29.08.2008 15:29

Firma NVidia postanowiła udostępnić sterowniki, które umożliwią stosowanie technologii SLI ( Scalable Link Interface ) na płytach głównych wyposażonych w nowy chipset Intela - X58, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów na płytce PCB.

Dotychczasowa polityka NVidii nie umożliwiała stosowania technologii SLI na innych płytach głównych, aniżeli wyposażonych w chipset kalifornijskiego koncernu znanego głównie z serii kart graficznych GeForce. SLI można do tej pory było wykorzystać na płytach z innym chipsetem jedynie w połączeniu z dodatkowym układem, w postaci specjalnego mostka nForce ( modele 100 lub 200 ). Rozwiązanie to zastosowano m.in. w intelowskiej platformie Skulltrail.

Otrzymanie stosownej licencji od NVidii będzie jednak wymagało pewnej weryfikacji w postaci procesu certyfikacji, które będzie musiało przejść każde urządzenie, jeśli ma być oznaczone logo SLI. Po pozytywnym przejściu testów producent płyty głównej musi wykupić licencje ( jej cena nie jest znana ), po czym NVidia udostępni specjalny klucz, który należy umieścić w BIOS-ie urządzenia. Sterowniki Forceware po wykryciu klucza uaktywnią następnie tryb SLI.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)