Trwa ładowanie...

Numery dowodów, numery PESEL, adresy Polaków widoczne dla każdego w internecie

Nie podajemy strony, na której można znaleźć dane, aby nie ułatwiać zadania potencjalnym oszustom. Poniżej znajduje się zrzut ekranu strony. Jeśli wydaje ci się znajomy, to możesz jeszcze edytować lub usunąć swoje dane.

Share
Numery dowodów, numery PESEL, adresy Polaków widoczne dla każdego w internecie
Źródło: Fotolia
d26ufmu

Na stronie, która umożliwia zbieranie podpisów pod petycjami, można znaleźć dokładne dane adresowe kilkudziesięciu osób. Imię i nazwisko, nr dowodu, nr PESEL i adres zamieszkania są widoczne dla każdego. Niepotrzebna jest ani rejestracja, ani nawet podpisanie petycji, wystarczy wejść na stronę.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Jak informuje portal Niebezpiecznik.pl, organizatorzy petycji na stronie mogą decydować o tym, które dane zostają uwidocznione dla wszystkich. Zazwyczaj jest to tylko imię i nazwisko oraz miejscowość. Tym razem widoczne są wszystkie podane dane.

d26ufmu

Osoby podpisujące petycję mogą zdecydować o tym, czy chcą, aby ich dane były widoczne. Opcja uwidaczniania jest domyślnie włączona, więc większość podpisujących pewnie nawet nie wie, że się na to zgodziła. Na szczęście ustawienia można edytować już po dodaniu podpisu, co polecamy wszystkim, którzy podpisali ostatnio jakiekolwiek petycje w internecie. Przed publikacją tekstu skontaktowaliśmy się z organizatorem i zasugerowaliśmy ukrycie wrażliwych danych.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d26ufmu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ufmu
d26ufmu
Więcej tematów