Trwa ładowanie...
d3nh1l5

Numery dowodów, numery PESEL, adresy Polaków widoczne dla każdego w internecie

Nie podajemy strony, na której można znaleźć dane, aby nie ułatwiać zadania potencjalnym oszustom. Poniżej znajduje się zrzut ekranu strony. Jeśli wydaje ci się znajomy, to możesz jeszcze edytować lub usunąć swoje dane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Numery dowodów, numery PESEL, adresy Polaków widoczne dla każdego w internecie
(Fotolia)
d3nh1l5

Na stronie, która umożliwia zbieranie podpisów pod petycjami, można znaleźć dokładne dane adresowe kilkudziesięciu osób. Imię i nazwisko, nr dowodu, nr PESEL i adres zamieszkania są widoczne dla każdego. Niepotrzebna jest ani rejestracja, ani nawet podpisanie petycji, wystarczy wejść na stronę.

   WP.PL
(WP.PL)

Jak informuje portal Niebezpiecznik.pl, organizatorzy petycji na stronie mogą decydować o tym, które dane zostają uwidocznione dla wszystkich. Zazwyczaj jest to tylko imię i nazwisko oraz miejscowość. Tym razem widoczne są wszystkie podane dane.

d3nh1l5

Osoby podpisujące petycję mogą zdecydować o tym, czy chcą, aby ich dane były widoczne. Opcja uwidaczniania jest domyślnie włączona, więc większość podpisujących pewnie nawet nie wie, że się na to zgodziła. Na szczęście ustawienia można edytować już po dodaniu podpisu, co polecamy wszystkim, którzy podpisali ostatnio jakiekolwiek petycje w internecie. Przed publikacją tekstu skontaktowaliśmy się z organizatorem i zasugerowaliśmy ukrycie wrażliwych danych.

d3nh1l5

Podziel się opinią

Share
d3nh1l5
d3nh1l5
Więcej tematów