Numer, który zna odpowiedzi na wszystkie pytania - Zapytanko.pl

Numer, który zna odpowiedzi na wszystkie pytania - Zapytanko.pl

Numer, który zna odpowiedzi na wszystkie pytania - Zapytanko.pl
16.04.2009 10:31, aktualizacja: 16.04.2009 11:02

Pod koniec zeszłego roku powstał nowy, ciekawy serwis SMS-owy Zapytanko.pl. Jest on na tyle interesujący, że postanowiliśmy przybliżyć go wam bliżej. Jego ideą jest udzielenie odpowiedzi na każdy temat - od tego, gdzie najbliżej nas znajduje się bankomat, poprzez potrzebną na sprawdzianie datę, aktualny wynik meczu w TV, notowania giełdowe, aż po odpowiedzi na pytania jak przemówić babci żeby rzuciła palenie.

Pod koniec zeszłego roku powstał nowy, ciekawy serwis SMS-owy Zapytanko.pl. Jest on na tyle interesujący, że postanowiliśmy przybliżyć go wam bliżej. Jego ideą jest udzielenie odpowiedzi na każdy temat – od tego, gdzie najbliżej nas znajduje się bankomat, poprzez potrzebną na sprawdzianie datę, aktualny wynik meczu w TV, notowania giełdowe, aż po odpowiedzi na pytania jak przemówić babci żeby rzuciła palenie.

Serwis działa na zasadzie pytanie –. odpowiedź. Jeśli poszukujemy jakiś danych czy informacji, wystarczy wysłać pytanie na numer 71 666 a w przeciągu kilku chwil otrzymamy informacje, na której nam zależy. Koszt takiego SMSa to tylko 1,22 PLN z VAT.

Jak mówią twórcy serwisu Grzegorz Żmijewski i Krzysztof Szumski, na większość pytań są w stanie odpowiedzieć w przeciągu 8-9 minut. Największą wartością serwisu,są ”Zawodowi Odpowiadacze”, czyli osoby udzielające odpowiedzi, dlatego tez Zapytanko.pl można pytać praktycznie o wszystko. Co najważniejsze, nie obowiązują żadne specjalne reguły i wzory zapytań. Możemy posługiwać się językiem naturalnym i swobodnie formułować nasze pytania.

Obraz

Przez cztery miesiące istnienia serwisu odpowiedział on na ponad 1. 000 SMSów z pytaniami. Najczęściej padającymi pytaniami są pytania informacyjne, czyli pytania o rozkład jazdy, wyniki sportowe, prognozę pogody, definicje słów. Jednak to nie wszystko, gdyż Zapytanko.pl znajdzie także sklep z szukanym asortymentem, odnajdzie namiary czy godziny otwarcia punktów usługowych itd.. Serwis pełni też funkcje edukacyjną. Cześć pytań, które otrzymują to pytania z serii wszystko, co chciałbyś wiedzieć o.. ale wstydzisz się zapytać. Nie dziwią także pytania choćby o to, jaki kolor krawata dobrać do koszuli.

Oprócz czysto informacyjnej funkcji, ludzie kontaktują się z serwisem ponieważ potrafi on swoich użytkowników pocieszyć, rozśmieszyć, wysłuchać problemów innych, czy rozładować emocje odpowiednim kawałem –. możemy poprosić o kawał o blondynce, czy o policjantach, czy też zapytać o radę w trudnej sytuacji. Jest to możliwe, ponieważ odpowiedzi na pytania udzielają ludzie, a nie programy komputerowe, dlatego odpowiedź jest zawsze pewna i trafna, a nie losowo wybrana ze zbioru możliwych odpowiedzi.

„Ponad 90% osób piszących do nas pisze po raz drugi, trzeci, mówią o nas swoim znajomym. Świadczy to o ogromnym zaufaniu jakim cieszy się nasz serwis - mówią wspólnicy.”

Poniżej przykłady pytań, jakie zadają użytkownicy Zapytanko.pl:

Pytanie: Ile kosztowało ferrari kuby wojewodzkiego?

  1. 666: Wojewodzki ma Ferari f430 :) koszt rynkowy takiej maszyny to 700.000 zl. wiec nie jest to tani zakup. pytanie jakie tam sobie bajer dokupil ;D Pozdrawiam zapytanko.pl

Pytanie: Jakie jest miasto na litere o?

  1. 666: Olsztyn,Ostrow wielkopolski,Olawa,Opalenica, Opatow,Opoczno,Opole,Opole Lubelskie,Orneta,Orzesze,Orzysz, Do wyboru do koloru :D Pozdrawiam zapytanko.pl

Pytanie: Czy miedzy Szczecinem a Kolbaskowem jest stacja orlen? Jak jest to na ktorym kilometrze.

  1. 666: Witaj. Orlen tylko w Szczecinie lub Kolbaskowie. Trasa 14,1km. tak wiec nie za bardzo jest jak sie wykazac;) Szerokosci. Zapytanko.pl

Pytanie: Po ktorej stronie jest stryj i kto to jest kuzynka? Prosze o szczegoly relacji rodzinnych. Dziekuje

  1. 666: Stryj jest od strony ojca:) Kuzyni to rodzenstwo cioteczne (po siostrze rodzica) lub stryjeczne(po bracie ojca).potrzebujesz wiecej szczegolow:pisz! ZapytankoPL

Pytanie: Jestem w sztabie wat w warszawie. Gdzie jest najbizszy bankomat ing?

  1. 666: Witaj.Najblizszy bankomaty ING jest kolo lot. Bemowo(powstancow Slaskich 106) lub na skrzyzowaniu Gorczewskiej i Pow.Slaskich. Gorczewska 200/18. Zapytanko.pl

Pytanie: Jak przemowic babci zeby rzucila palenie?:-D pzdr

  1. 666: A babcia to ile ma lat? Bo wiesz czym czlowiek starszy tym trudniej go roznych nawykow odzwyczaic.Mozna zaczac ostro"Jezeli babcia nie rzuci p. ja zaczne":P "
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)