Nowy, zaawansowany aparat Panasonic Lumix GH3

Nowy, zaawansowany aparat Panasonic Lumix GH3

Nowy, zaawansowany aparat Panasonic Lumix GH3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2012 15:46, aktualizacja: 10.12.2012 16:01

Podczas targów Photokina Panasonic pokazał swój najnowszy aparat Lumix GH3. Jest to najbardziej zaawansowany, bezlustrowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami w ofercie Panasonica. Nowością u Panasonica jest także wbudowany moduł Wi-Fi.

Lumix GH3 wyposażono w szybki autofocus, a także w rozbudowane funkcje sterowania fotografowaniem i nagrywaniem wideo. W aparacie zastosowano 16,05-megapikselowy przetwornik Live MOS i procesor obrazu Venus Engine. Nie zapomniano także o trójwymiarowej redukcji szumów 3DNR oraz wieloprocesorowej redukcji szumów MNR. Lumix GH3 waży zaledwie 55. gramów (z baterią i kartą SD) i zamknięty jest w szczelnej, kompaktowej obudowie.

Zakres czułości ISO które obsługuje aparat zawiera się w przedziale od ISO 20. do ISO 12800, a po rozszerzeniu nawet do ISO 25600. Film wideo rejestrowane są w formacie AVCHD, MP4 i MOV. W przypadku formatu AVCHD (1080 50p) przepływowość wideo wynosi 28 Mb/s a w plikach MOV 72 Mb/s w trybie ALL-I. W trybie wideo dostępne są funkcje nieprzerwanego autofokusa, śledzenia AF i autofokusa z rozpoznawaniem twarzy. Tryb zdjęć seryjnych umożliwia wykonanie do 6 kl./s w pełnej rozdzielczości i do 20 kl./s przy rozdzielczości 4 megapikseli.

Wbudowane w Lumixa GH3 gniazdo synchronizacji umożliwia współpracę z oświetleniem studyjnym, a gniazdo mikrofonu 3,5 mm podłączenie mikrofonu kierunkowego. Elastyczność zastosowań zwiększa uchwyt na baterie, który umożliwia dłuższe korzystanie z aparatu, a w razie potrzeby dzięki swej dodatkowej masie gwarantuje większą stabilność.

Zastosowany, odchylany wyświetlacz OLED ma przekątną 3-cale, a jego rozdzielczość to 614.00. punktów. Obok ekranu Lumix GH3 wyposażony jest w tradycyjny wizjer cyfrowy wykonany w technologii OLED o rozdzielczości 1744 tys. pikseli.

Łączność ze światem zapewnia wbudowany moduł Wi-Fi, za pomocą którego użytkownik może współpracować z innymi osobami, umożliwiając im przeglądanie zrobionych zdjęć, przesyłanych strumieniowo do komputerów z możliwością zdalnego przeglądania zdjęć za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Dedykowana aplikacja na smartfony z systemem Android oraz iOS - Lumix Link - umożliwia zdalne sterowanie funkcjami aparatu, w tym migawką.

Ciekawą usługą dostarczaną wraz najnowszym Lumixem jest „Lumix Club Cloud Sync Service”. Umożliwia ona zapis wykonanych zdjęć bezpośrednio w chmurze przy użyciu sieci Wi-Fi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)