Nowy system zabezpieczeń całkowicie zniszczy piractwo?

Nowy system zabezpieczeń całkowicie zniszczy piractwo?

Nowy system zabezpieczeń całkowicie zniszczy piractwo?
Źródło zdjęć: © kaprikfoto - Fotolia.com
25.01.2016 15:18, aktualizacja: 25.01.2016 16:31

Denuvo to zaawansowany mechanizm zabezpieczeń przed kopiowaniem, wbudowany m.in. w platformę Steam i Origin, który działa od 2014 roku. Producent nie zdradził, na jakiej zasadzie działa technologia, ale najważniejsze, że jest diabelnie skuteczna.

Twórcy oprogramowania sami przyznają, że nie ma takiego zabezpieczenia, którego nie dałoby się złamać, ale na razie Denuvo radzi sobie wyjątkowo dobrze. W grudniu 2014 roku crackerzy po miesiącu od premiery gry złamali zabezpieczenia Dragon's Age: Inkwizycji, jednak twórcy szybko załatali swój system i kolejna wersja Denuvo stawiała hakerom o wiele większy opór. Rozpracowanie kolejnej gry - Lords of the Fallen - zajęło rekordowe 272 dni.

Wydana pierwszego grudnia gra Just Cause 3 do tej pory nie została złamana. Crackerska grupa 3DM przyznała, że Denuvo staje się coraz trudniejszy do obejścia i jeśli trend ten będzie kontynuowany, w ciągu najbliższych dwóch lat nie będzie już pirackich gier.

Do nowej technologii przekonuje się coraz więcej wydawców. Kolejne wysokobudżetowe gry na PC - Far Cry: Primal, Rise of the Tomb Raider i Hitman - będą objęte systemem szyfrującym Denuvo.

Czyżby faktycznie czasy bezproblemowego ściągania pirackich gier na PC odchodziły w niepamięć?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ludzki mózg jest kluczem do Sztucznej Inteligencji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)