Nowy sposób internetowych oszustów: na “Grę o Tron”

Nowy sposób internetowych oszustów: na “Grę o Tron”

Nowy sposób internetowych oszustów: na “Grę o Tron”
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
28.08.2017 11:13

Fani seriali potrafią być bardzo niecierpliwi. Jak się okazuje, to szansa dla cyberprzestępców - obiecują informacje związane z nowymi odcinkami “Gry o Tron”, by w ten sposób zainfekować komputer ofiary.

Cyberprzestępcy wykorzystywali wykradzione informacje na temat “Gry o Tron”, by zarażać komputery wirusami - informuje firma Proofpoint.

Spoilery związane z “Grą o Tron” rozsyłane były w mailach. Ich tytuły były rzeczywiście kuszące: “Chcesz zobaczyć wcześniej ‘Grę o Tron’”? Zaciekawieni widzowie mieli pobrać dokument i uruchomić plik-pułapkę. Zamiast oglądać materiał zdradzający najciekawsze sceny z nadchodzących odcinków, tak naprawdę instalowali złośliwe oprogramowanie.

Nie wiadomo, czy za atakiem stoją ci sami ludzie, którzy wcześniej wykradli z HBO szczegóły na temat “Gry o Tron”. Być może tylko próbowali wykorzystać fakt, że w sieci głośno było o ataku na producenta - potencjalna ofiara mogła uznać, że to nie próba oszustwa, tylko informacje pochodzące z wycieku.

Zapewne nie będzie to jedyna próba. Seriale i filmy cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, więc niewykluczone, że cyberprzestępcy będą chcieli wykorzystać spoilery do przemycania złośliwego oprogramowania. Trzeba więc być bardzo cierpliwym i nie klikać w maile czy nagłówki, które obiecują zdradzenie informacji na długo przed telewizyjną lub internetową premierą...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)