Nowy soundbar i amplituner sieciowy Yamaha

Nowy soundbar i amplituner sieciowy Yamaha
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.10.2013 11:51

Yamaha wprowadziła na rynek dwie nowości audio. Pierwsza z nich to stereofoniczny amplituner wzbogacony o funkcje sieciowe R-N500, a druga to projektor dźwięku typu soundbar YSP-1400.

Yamaha R-N500 - cena 2100 zł

Amplituner R-N500. pozwala korzystać z internetowych stacji radiowych i zapewnia dostęp do bezstratnych formatów FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Funkcjonalność urządzenia zwiększa obsługa AirPlay i aplikacji NP Controller.

Dzięki funkcjom sieciowym użytkownik może korzystać z plików pobranych z internetu oraz tych zgromadzonych w komputerze PC lub dysku NAS, zaś vTuner pozwala ze stacji radiowych z całego świata. Specjalna aplikacja Yamaha NP Controller ułatwia użytkownikom smartfonów i tabletów (iOS, Android) obsługę amplitunera z poziomu urządzenia przenośnego. Dzięki niemu można np. konfigurować zaawansowane ustawienia, a także przesyłać muzykę (funkcja MusicPlay) bez konieczności stosowania oddzielnej aplikacji. Właściciele urządzeń Apple skorzystają z technologii AirPlay, umożliwiającej bezprzewodowe odtwarzanie muzyki dostępnej w urządzeniach iPod, iPhone i iPad oraz komputerach Mac i PC z iTunes.

Projekt wnętrza zapewnia optymalną separację pomiędzy układami transmisji sygnału, minimalizując szum i zniekształcenia, co przekłada się na czystszą reprodukcję dźwięku. Niezależne zasilanie dla sekcji analogowej i cyfrowej, autorska technologia ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) - to kolejne cechy urządzenia. Na jakość dźwięku wpływa także tryb Pure Direct, dzięki któremu sygnał omija m.in. układy kontroli barwy i balansu.

Yamaha YSP-1400 - cena 1800 zł

Yamaha YSP-140. posiada dwa wbudowane subwoofery, które pomagają uzyskać mocny i czysty bas. Dostępna technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodową współpracę z tabletami i smartfonami, oraz strumieniowanie muzyki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wygodnym rozwiązaniem jest bezpłatna aplikacja Home Theater Controller, przeznaczona zarówno dla urządzeń z iOS, jak i Androidem. Dzięki niej użytkownicy mogą z poziomu smartfonu lub tabletu obsługiwać YSP-1400. wybierać tryb surround, a także konfigurować ustawienia wiązek dźwięku. Po wprowadzeniu do systemu wymiarów pokoju i odległości od ścian, system konfiguruje wiązki dźwiękowe aby uzyskać możliwie najlepszy przestrzenny dźwięk.

Projektanci wyposażyli YSP-140. w układ ośmiu 2,8-cm głośników i dwa 8,5-cm subwoofery. Przetworniki współpracują ze wzmacniaczem cyfrowym o mocy 76 W. Projektanci Yamahy wzbogacili swoje urządzenie w funkcję TV Remote Repeater. Specjalny układ odbiera sygnał z pilota i przesyła go do telewizora znajdującego się za YSP-1400.

Za efekty przestrzenne odpowiada cyfrowy procesor dźwięku. Użyteczne tryby film, muzyka, sport, gry i program TV pozwalają użytkownikowi wybrać optymalne ustawienia w zależności od prezentowanego materiału. Zaletą YSP-1400 jest także obsługa wielu formatów dźwięku, przede wszystkim przestrzennego, m.in. Dolby Digital i DTS Digital Surround. Funkcja Clear Voice, zwiększa natomiast głośność narracji, bez pogarszania jakości ścieżki dźwiękowej. Wygodnym rozwiązaniem jest również UniVolume, funkcja zapewniająca stały poziom głośności pomiędzy różnymi kanałami, bądź programami a reklamami i źródłami wejściowymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)