Nowy skaner Epsona z technologią LED

Nowy skaner Epsona z technologią LED

Nowy skaner Epsona z technologią LED
16.08.2007 09:00

Już w przyszłym miesiącu trafi do sprzedaży nowy fotograficzny skaner firmy Epson - model Epson Perfection V500 Photo. Urządzenie wykorzystuje technologię CCD ( Charged-Coupled Device ) oraz zmniejszającą apetyt na energię technologię Epson ReadyScan LED.

Epson Perfection V500 Photo przeznaczony jest dla nieco bardziej zaawansowanych amatorów fotografowania. Producent twierdzi, że jest to pierwsze na świecie urządzenie zbudowane w oparciu o technologię CCD ( Charged-Coupled Device ), dzięki niej potrafi skanować ( maksymalnie do formatu A4 ) w rozdzielczości optycznej wynoszącej 6400 dpi ) i korzystające ze źródła światła w postaci diod LED. Dzięki temu uzyskano mniejsze zużycie energii ( spełnienie wymagań standardu ENERGY STAR ) oraz szybszy czas nagrzewania ( w ciągu sekundy ). Nowość umożliwia skanowanie wielu stron do pliku PDF oraz oddaje do dyspozycji użytkownika moduł TPU, pozwalający na skanowanie do dwunastu klatek filmu 35 mm lub do czterech slajdów.

Skaner wyposażono w następujący zestaw oprogramowania: Epson Scan 3.2, Epson Creativity Suite, Digital ICE, Adobe Elements 4 ( PC )/ 3 ( Mac ) i ABBYY FineReader Sprint 6 Plus. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą interfejsu USB 2.0.

Epson Perfection V500 Photo trafi do sprzedaży we wrześniu w cenie 200 USD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)