Nowy serwer multimedialny Zyxel. Domowe multimedia w chmurze

Nowy serwer multimedialny Zyxel. Domowe multimedia w chmurze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.02.2014 10:37, aktual.: 18.02.2014 14:18

Zyxel wprowadził właśnie do oferty nowe urządzenie z rodziny serwerów multimedialnych – model NSA325 v2. Prezentowany serwer to nie tylko centralny zbiór multimedialnych plików w każdym domu, ale też prosty sposób zdalnego udostępniania i wysyłania plików do NSA325 v2 z dowolnego urządzenia mobilnego.

Korzystając z aplikacji Polkast na swoim urządzeniu mobilnym można przeglądać zdjęcia, odtwarzać muzykę oraz filmy zapisane na serwerze oraz udostępniać je innym osobom. Co więcej, Polkast umożliwia synchronizacje zdjęć z portalami Facebook, Twitter i Flicker oraz przesyłanie muzyki do play-zone i jej zdalne zarządzanie z poziomu urządzeń mobilnych.

Zyxel NSA32. v2 oferuje łatwy sposób magazynowania i zarządzania plikami muzycznymi, wideo i dokumentami we własnej chmurze osobistej. Serwer może jednocześnie przesyłać i udostępniać dane na kilku urządzeniach (z UPnP lub DLNA). Urządzenie wyposażone jest w procesor 1,6 GHz i pamięć 512 MB. Dzięki temu umożliwia szybkie przesyłanie wielu plików jednocześnie. Odbiornikami mogą być urządzenia zainstalowane w całym domu takie jak Microsoft Xbox, Sony PlayStation lub telewizory DLNA TV.

Zdalna kontrola

Z aplikacji zMedia można korzystać nie tylko w celu oglądania plików wideo, zdjęć i słuchania muzyki, ale również w celu zarządzania serwerem. Możliwe jest kontrolowanie statusu serwera, śledzenie procesów pobierania i wysyłania plików oraz wykonywanie zmian w konfiguracji. Wszystkie te operacje mogą być wykonywane z poziomu urządzeń mobilnych bez konieczności włączania komputera stacjonarnego lub laptopa. Port USB 3.0 i przycisk copy/sync umożliwia wykonanie kopii zapasowej i synchronizację danych z zewnętrznego dysku USB lub kamery. Dodatkowo serwer pobierania P2. / FTP w NSA325 v2 umożliwia udostępnianie, wysyłanie i pobieranie plików z RapidShare za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki obsłudze Dropbox można zdalnie zapisywać kopie plików i wysyłać torrenty z urządzeń mobilnych do NSA325 v2 z dowolnego miejsca.

Cena: 450 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)