Nowy router dwuzakresowy TP-LINK TL-WR2543ND

Nowy router dwuzakresowy TP‑LINK TL‑WR2543ND

Nowy router dwuzakresowy TP-LINK TL-WR2543ND
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
31.10.2011 12:57

TP-LINK zaprezentował najnowszy router TL-WR2543ND 450Mb/s Dual-band Wireless N Gigabit. Model ten, jako pierwszy w ofercie TP-LINK, umożliwia stworzenie sieci bezprzewodowej pracującej w dwóch częstotliwościach - 2,4 lub 5 GHz, zapewniając transfer danych z maksymalną prędkością 450 Mb/s.

W routerze TL-WR2543ND zwiększono moc sygnału wyjściowego, dzięki czemu uzyskujemy lepszy zasięg i wyeliminowanie tzw. martwych stref. Dodatkowo, możliwość wykorzystania znacznie mniej zatłoczonego pasma 5 GHz, wpływa na poprawę jakości i stabilności połączenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużego zagęszczenia urządzeń korzystających z łączności bezprzewodowej - np. w apartamentowcu lub w biurowcu.

Dodatkową zaletą nowego produktu jest wbudowany port USB, dzięki któremu możemy podłączyć i skonfigurować drukarkę sieciową. Rozwiązanie takie poprawi komfort pracy w biurze. Port USB pozwala także na podłączenie innych, zewnętrznych urządzeń, np. pamięci masowych. W takim przypadku użytkownik może skorzystać z opcji konfiguracji zdalnego dostępu - np. przez protokół FTP lub udostępnić wybrane zasoby w sieci lokalnej.

Obraz
© Nowy router TP-LINK wyposażony jest między innymi w przydatny port USB (fot. zdjęcie producenta)

Kolejną funkcjonalnością routera TL-WR2543ND jest wbudowany Media Server, za pomocą którego w sieci lokalnej współdzielone są filmy, muzyka i zdjęcia, które możemy odtwarzać na naszym PC, konsoli lub telewizorze z interfejsem LAN. TL-WR2543ND oferuje również wsparcie dla funkcji IP QoS, odpowiadającej za optymalizację ruchu w sieci oraz funkcji WPS (Wi-Fi Protected Setup), która umożliwia automatyczne zestawienie bezpiecznego i stabilnego połączenia.

Specyfikacja:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)