Nowy robot sprzątający iRobot Roomba 980 z mnóstwem inteligentnych czujników

Nowy robot sprzątający iRobot Roomba 980 z mnóstwem inteligentnych czujników
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.03.2016 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy model automatycznego odkurzacza iRobot Roomba 980 posiada szereg rozwiązań, które sprawiają, że wykonuje on swoje zadanie w sposób jeszcze bardziej efektywny, na bardzo dużych powierzchniach - nawet do 185 m2

Zaawansowanie technologiczne robota serii 90. przejawia się m.in. w systemie jego poruszania się - Roomba 980 łączy w sobie nawigację adaptacyjną z optyczną lokalizacją przeszkód. W praktyce oznacza to, że potrafi interpretować otoczenie, w którym się znajduje i dostosowywać swoją pracę do aktualnych warunków. Zastosowanie aplikacji mobilnej iRobot Home sprawia, że obsługa robota jest niezwykle łatwa - zapewnia pełną kontrolę nad robotem z każdego miejsca, w każdym momencie. Wykorzystanie systemu AeroForce, który współpracuje z nową technologią intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost) pozwala osiągnąć maszynie niespotykany poziom czystości - wykrywa miękkie powierzchnie (dywany, chodniki, wykładziny etc.), aby zwiększyć na nich dziesięciokrotnie siłę odkurzania.

W modelu tym zastosowano także technologię wizualnej lokalizacji i mapowania (vSLAM). Stała się ona kluczową częścią nowego systemu nawigacji iAdapt 2.0. dzięki któremu Roomba 980 buduje mapę pomieszczeń, utrzymuje optymalny tor pracy i sprząta dopóki cała powierzchnia nie zostanie wyczyszczona. Robot mapuje przestrzeń w czasie rzeczywistym, analizując zmiany w otoczeniu – przykładowo, gdy zauważy, że w trakcie cyklu sprzątania został przemieszczony przedmiot pod którym nie mogł posprzątać, wróci w dane miejsce. Robot ten jest w stanie pracować bez przerwy nawet dwie godziny. Jeżeli po tym czasie uzna, że zadanie nie zostało zakończone, zapamięta swoją pozycję, aby po naładowaniu akumulatora w stacji dokującej kontynuować pracę do momentu ukończenia sprzątania całej powierzchni. Roomba 980 czyści całą powierzchnię poruszając się wzdłuż równoległych linii, jednocześnie korzystając z całego zestawu czujników, które pozwolą robotowi dostosować się do warunków i zastosować najbardziej efektywny wzorzec
zachowania – płynnie czyszcząc pod i wokół mebli.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aplikacja iRobot Home została zaprojektowana, aby poprzez połączenie z domową siecią Wi-Fi umożliwić efektywne i proste zarządzanie pracą robota. Za jej pośrednictwem użytkownik może ustalić harmonogram pracy na 7 dni tygodnia. Ponadto, użytkownicy mogą dzięki niej wybrać najbardziej odpowiadający ich mieszkaniom sposób pracy, np. pojedynczego lub podwójnego przejazdu, sprzątania przy krawędziach, a nawet stałej pracy w trybie Carpet Boost. Aplikacja dostarcza również informacji o aktualnym stanie urządzenia (np. o konieczności wyczyszczenia zbiornika) statusie jego pracy, porad oraz zapewnia bezpośredni dostęp do pomocy technicznej. Aplikacja iRobot Home jest kompatybilna z systemami Android oraz iOS.

Roomba 98. został zaprojektowany tak, aby rozpoznawał rodzaj podłóg i dostosowywał do nich optymalny sposób pracy. Technologia AeroForce w przypadku najnowszego reprezentanta rodziny iRobot zyskała wsparcie systemu intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost). Dzięki niej, gdy robot rozpozna podłogę miękką automatycznie zwiększy moc swojej pracy. Roomba 980 posiada również system intensyfikacji pracy na obszarach bardziej zabrudzonych – Dirt Detect 2 generacji – dzięki czujnikom akustycznym oraz optycznym robot identyfikuje obszary wymagające większej uwagi. Najnowszy przedstawiciel rodziny odkurzających robotów posiada dwie gumowe, przeciwbieżnie obracające się, profilowane szczotki AeroForce, które wymagają mniejszej częstotliwości czyszczenia, minimalizują ryzyko wkręcenia się w nie np. kabli oraz optymalizują przepływ mocy ssącej, koncentrując ją bezpośrednio na podłożu.

*Cena: 4500 zł. *

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)