Nowy RealPlayer pobiera wideo z Internetu

Nowy RealPlayer pobiera wideo z Internetu

Nowy RealPlayer pobiera wideo z Internetu
28.06.2007 14:00, aktualizacja: 28.06.2007 16:35

Firma RealNetworks udostępniła pierwszą wersję beta odtwarzacza RealPlayer 11. Co ciekawe, pozwala ona na pobieranie plików wideo z Internetu.

Po instalacji nowego oprogramowania będziemy mogli w prosty sposób pobierać pliki wideo ( nawet kilka równocześnie ) z różnych serwisów internetowych ( możemy w tym czasie swobodnie korzystać z przeglądarki lub bez przeszkód ją wyłączyć ). Program obsługuje format Flash, Windows Media, QuickTime i RealPlayer oraz rozpoznaje pliki zabezpieczone systemem DRM ( Digital Rights Management ) nie pozwalając na ich ściągnięcie. Użytkownik ma też możliwość skorzystania z funkcji nagrywania na płytach CD oraz - w przypadku płatnej ( 20 USD ) wersji RealPlayer Plus - na krążkach DVD. Ponadto w finalnej wersji będzie możliwy bezpośredni transfer plików wideo ( z ich odpowiednią konwersją ) do pamięci przenośnego odtwarzacza multimedialnego.

Program póki co jest kompatybilny tylko z systemami Windows ( wersja na Maka będzie dodana pod koniec roku ). Więcej informacji na jego temat znajdziemy w opublikowanej informacji prasowej. - http://www.realnetworks.com/company/press/releases/2007/rp11ga07.html

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)