Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty
18.10.2007 16:30, aktualizacja: 19.10.2007 09:50

Futuremark, twórca jednych z najpopularniejszych benchmarków do oceny wydajności pecetów opracował od podstaw nowy test serii PCMark. Vantage zastępuje PCMarka05, a zestaw aplikacji testowych wchodzących w jego skład ma lepiej emulować wykorzystanie komputera przez użytkownika.

Elementami testów kładących ogromny nacisk na wielowątkowość i obsługę procesorów wielordzeniowych jest m.in. odtwarzanie filmów HD DVD, przekodowywanie filmów, muzyki do formatów obsługiwanych przez przenośne odtwarzacze multimedialne oraz obróbka fotografii o wysokich rozdzielczościach. Istotną zmianą jest kompatybilność PCMarka Vantage wyłącznie z 32- lub 64-bitową wersją systemu operacyjnego Vista.

Zmiany dotknęły także wersji PCMarka.

|

Obraz

|
| --- |
Darmowa wersja umożliwia tylko jednorazowe uruchomienie testu. Możecie ją pobrać z naszego działu Pliki - http://programy.pcworld.pl/pc/programy/15966/pcmark.vantage.1.0.0.html .

Wersja Basic, możliwa do pobrania odpłatnie ze strony producenta kosztuje 6,95 USD i pozwala uruchomić scenariusz testowy Suite ( podstawowy podający ogólny rezultat testu ). Do przeglądania wyników testów niezbędne jest połączenie z Internetem.

Wersja Advanced kosztuje 19,95 USD i pozwala uruchamiać wszystkie dostępne scenariusze testowe ( jest ich kilka m.in. TV and Movies Suite, Music Suite, HDD Suite ), daje dostęp do zaawansowanej bazy wyników w Sieci.

Wersja Professional kosztuje 495 USD ( za stanowisko ), pozwala na zmianę ustawień benchmarków ( np. rozdzielczości ekranu ), nie wymaga połączenia z Siecią, pozwala na eksport wyników do Excela i jako jedyną można ją wykorzystywać do celów komercyjnych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)