Nowy patent Apple

Nowy patent Apple

Nowy patent Apple
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
02.09.2009 09:58, aktualizacja: 02.09.2009 11:48

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych ujawniło, że 21 lutego 2008 Apple zgłosiło wniosek patentowy dotyczący systemu wyświetlającego określone aplikacje na ekranie iPhone’a w zależności od jego lokalizacji. Wynalazek ma na celu ograniczenie ilości ikon na ekranie, pokazując tylko informacje, które w danej chwili są dla użytkownika przydatne. Ma to być rozwiązanie na, jak to określa wniosek patentowy, “zapchany i nieczytelny” interfejs użytkownika.

W skrócie innowacja ma polegać na dynamicznej zmianie wyglądu ekranu głównego iPhone’a, w zależności od tego gdzie urządzenie się aktualnie znajduje. iPhone będzie więc automatycznie wyświetlał informacje takie jak pogoda, czas, mapy i kontakty w zależności od położenia geograficznego. Położenie to będzie ustalane przez urządzenie poprzez GPS, triangulacje nadajników, bądź sieć Wi-Fi.

W dalszej części patentu system jest objaśniony następującym przykładem:

“Jeżeli użytkownik mieszka w Nowym Yorku, to może na przykład skonfigurować widget pokazujący informacje pogodowe w tym mieście i ustawić go jako widok domyślny. Jeżeli natomiast użytkownik uda się do San Francisco, będzie mógł kliknąć ikonę ‘here’, a widget automatycznie pokaże mu pogodę dla tego obszaru. W ten sposób użytkownik tworzy zestaw danych, który zautomatyzuje tą funkcję”. Czyli, gdy następnym razem użytkownik znajdzie się w San Francisco, informacje o pogodzie w tym obszarze zostaną wyświetlone bez jego ingerencji.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)

Wygląda na to, że Apple zainwestowało również w patenty takie jak:

  • zamiana mowy na tekst
  • metody transferu zdjęć pomiędzy urządzeniami
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)