Nowy odtwarzacz multimedialny Asus O!Play TV Pro

Nowy odtwarzacz multimedialny Asus O!Play TV Pro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

31.01.2012 11:41, aktual.: 01.02.2012 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzenie m.in. daje możliwość odtwarzania, strumieniowania, udostępniania i nagrywania plików HD i cyfrowych programów telewizyjnych.

ASUS O!Play TV Pro umożliwia oglądanie i udostępnianie cyfrowej zawartości HD. Pozwala na odtwarzanie i nagrywanie programów telewizyjnych oraz plików multimedialnych w jednym z 5. obsługiwanych formatów, w tym filmów 3D. Technologia O!Easy umożliwia strumieniowanie plików, udostępnianie i odtwarzanie jednym kliknięciem. Jak na nowoczesny odtwarzacz multimedialny przystało, urządzenie zapewnia również dostęp do popularnych serwisów internetowych.

Obsługa telewizji cyfrowej

O!Play TV Pro posiada wbudowany cyfrowy tuner DVB-T dający dostęp do wysokiej jakości programów cyfrowych. Zanany choćby z dekoderów telewizji kablowych, przewodnik po programach pozwala zaplanować oglądanie i nagrywanie programów telewizyjnych z tygodniowym wyprzedzeniem. Programy można nagrywać za pomocą nagrywarki PVR na wbudowanym dysku twardym 3,5’’. Asus wyposażył odtwarzacz w technologię TimeShift, która umożliwia zatrzymywanie i ponowne odtwarzanie programów –. przydatna funkcja, która pozwala nam nie stracić ani minuty programu telewizyjnego, gdy musimy wyjść do toalety lub zaparzyć herbatę.

Ponad 50 formatów plików i dodatkowe funkcje

Asus deklaruje, że O!Play TV Pro obsługuje ponad 50 najważniejszych formatów plików audio, wideo i foto, w tym m.in. ISO, MKV, RM/RMBV, MVA, AVI, MPEG1/2/4 i MP4. Dzięki zastosowaniu kodeka H.264 MV (TS, M2TS i BD-ISO), urządzenie jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku formatów filmów trójwymiarowych. Technologia O!Easy pozwala na połączenie O!Play TV Pro z innymi urządzeniami i siecią domową. Zapewnia to dostęp do szeregu funkcji:
- O!Capture: udostępnianie multimediów i programów telewizyjnych na Facebooku
- O!Replay: ponowne odtwarzanie ostatnich siedmiu sekund programu
- O!Direct: odtwarzanie zawartości z komputera stacjonarnego lub notebooka na ekranie telewizora
- O!MediaShare: bezprzewodowe strumieniowanie plików z urządzeń mobilnych na ekranie telewizora
- AutoPlay: możliwość podłączenia i natychmiastowego odtworzenia filmów z dysków USB lub kart pamięci SD/MMC/MS/xD bez instalowania dodatkowego oprogramowania.

O!Play TV Pro możemy podłączyć do internetu za pomocą interfejsów Gigabit Ethernet lub Wi-Fi. Oprogramowanie urządzenia obsługuje algorytmy, które mają maksymalizować przepustowość, redukując opóźnienia, co z kolei przekłada się na szybsze pobieranie plików i strumieniowanie multimediów. Urządzenie zostało fabrycznie skonfigurowane, aby umożliwiać natychmiastowy dostęp do serwisów Acetrax, Facebook, YouTube Leanback, DailyMotion, Flickr i Picasa. Asus obiecuje regularne aktualizacje firmware urządzenia i dostępnych usług, dzięki czemu możemy liczyć na coraz większy zakres dostępnej zawartości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)