Nowy monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor i matrycą AMVA

Nowy monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor i matrycą AMVA

Nowy monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor i matrycą AMVA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.11.2013 09:46, aktualizacja: 28.11.2013 14:10

Na polski rynek trafił 24-calowy monitor Philips z czujnikiem ErgoSensor oraz matrycą AMVA. Model 241P4QRYES należy do profesjonalnej serii monitorów Philips i przeznaczony jest głównie dla osób dbających o ergonomię pracy biurowej, a zwłaszcza odpowiednią postawę podczas korzystania z komputera.

Philips 241P4QRYES to pierwszy monitor z czujnikiem ErgoSensor oparty na panelu AMVA o wysokim typowym współczynniku kontrastu 3000:1 oraz niskim, jak na ten rodzaj matrycy, czasie reakcji wynoszącym 4 ms.

Elementem dbającym o zachowanie prawidłowej postawy przed monitorem jest ErgoSensor - czujnik, który na bieżąco monitoruje czas spędzony przed ekranem oraz postawę użytkownika. Kamera, która oparta jest na matrycy CMOS, wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi. W momencie, gdy znajdziemy się w nieodpowiedniej odległości lub przechylimy głowę pod kątem większym niż 15°, na ekranie wyświetla się komunikat, który zachęca do zmiany dystansu lub wyprostowania głowy. Dzięki odpowiedniemu komunikatowi będziemy również informowani o konieczności zrobienia przerwy w przypadku pracy trwającej dłużej niż godzinę.

Czujnik ErgoSensor pozwala również na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej dzięki funkcji automatycznego przyciemniania wyświetlacza i przechodzenia w tryb gotowości w momencie oddalenia się użytkownika od ekranu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Parametry techniczne

Dzięki stabilnej podstawie monitora (SmartErgoBase) można regulować jego wysokość do 13. mm, pochylać ekran w zakresie 25° oraz obracać do 65° w prawo lub w lewo. Funkcja autopivot pozwala na obrócenie ekranu o 90° - wtedy też obraz automatycznie dostosowuje się do orientacji pionowej.

Zastosowana w nowym monitorze Philips matryca AMVA charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 17. stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage możemy korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor wyposażony jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, 4 porty USB 2.0. wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli. Philips 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 x 100 mm.

Energooszczędność monitora oraz dbałość producenta o aspekty ekologiczne potwierdzają certyfikaty EnergyStar 6.0. EPEAT Gold, RoHS i TCO Edge. Model ten pobiera zaledwie 21,6 W w normalnym trybie pracy. Monitor waży 5,3 kg przy wymiarach 565 × 521 × 220 mm (z podstawą).

Gwarancja: 3 lata, door-to-door
Cena: 149. zł

Specyfikacja techniczna:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)