Nowy monitor 3D bez okularów LG DX2500 - śledzi ruchy oczu

Nowy monitor 3D bez okularów LG DX2500 - śledzi ruchy oczu

Nowy monitor 3D bez okularów LG DX2500 - śledzi ruchy oczu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.12.2011 14:05

LG wprowadziło do swojej oferty 25-calowy monitor 3D, na którym trójwymiarowe efekty można podziwiać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów. Oprócz bezokularowej technologii, w modelu DX2500 zastosowano funkcję śledzenia ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika.

Dotychczasowe bezokularowe technologie 3. stosowane w monitorach zmuszają widzów do przebywania w specjalnie dostosowanym do tego celu miejscu i oglądania obrazów pod ściśle określonym kątem. Dopiero wtedy można dostrzec optymalny efekt 3D. Natomiast monitor LG DX2500 eliminuje to ograniczenie, dzięki funkcji śledzenia pozycji głowy i ruchów gałek ocznych. Funkcja ta jest realizowana za pośrednictwem kamery zintegrowanej z monitorem. Wykrywa ona zmiany położenia gałek ocznych i pozycji głowy użytkownika w czasie rzeczywistym. Dzięki zebranym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza, a następnie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu do optymalnej jakości efektu 3D. Rozwiązanie to zapewnia widzom większą swobodę i znacząco wyższy komfort podczas oglądania multimediów.

Dodatkowo, w monitorze LG DX250. zastosowano zaawansowaną funkcję konwersji obrazu 2D na 3D.

Monitor DX2500 jest już dostępny w Korei, do sprzedaży globalnej trafi na początku 2012 r. Ceny na rynku polskim nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)