Nowy interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX

Nowy interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX

Nowy interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX
01.03.2010 12:03

Wacom zaprezentował zaprojektowany na nowo interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX, który charakteryzuje się dobrym piórkiemem i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii. Producentowi przyświecała idea, aby sprostać potrzebom zawodowych fotografów, projektantów, artystów i rysowników.

Cintiq 21UX został wyposażony w nowe pióro, które wychwytuje nawet najsubtelniejsze oddziaływanie na powierzchnię ekranu LCD oraz rozpoznaje 204. poziomów nacisku. Inne innowacyjne udogodnienia to dwa dotykowe paski Touch Strips, które znajdują się po lewej i prawej stronie tylniej części wyświetlacza – tak, by móc sięgać do nich palcami w czasie pracy. Oba paski posiadają odpowiadające im Przełączniki Touch Strip, które kontrolują cztery różne funkcje przypisane indywidualnie dla każdej aplikacji przez użytkownika. W ten prosty sposób można kontrolować i zmieniać takie funkcje jak: zoom, przewijanie, regulacja rozmiaru pędzla czy rotacja obrazu.

2048 powodów, aby pracować bezpośrednio na ekranie
Pióro Grip Pen Cintiq 21UX zostało wyposażone w technologię Tip Sensor, dzięki której tablet rozpoznaje nacisk bliski zeru (o wadze jednego grama), co czyni najczulszym dostępnym na rynku urządzeniem tego typu. Rozpoznanie nacisku zaczyna się od niezwykle lekkiego dotyku –. naśladuje to tradycyjny ruch pędzla, pisaka lub pióra. Dodatkowo, pióro rozpoznaje 2048 stopni nacisku – podwaja to zakres rozdzielczości obsługiwanej przez pióro i zwiększa jego reakcję oraz, wraz z aplikacjami wspierającymi czułość nacisku, rozwija kreatywność. Grip Pen jest także wyposażony we wrażliwą na nacisk gumkę i dwa boczne przełączniki, którym można przypisać takie komendy jak podwójne kliknięcie oraz kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

Obraz
© (fot. Wacom)

Nowe elementy wzornictwa
Osiem w pełni programowalnych klawiszy ExpressKeys, pod którymi można zakodować najczęściej używane funkcje poszczególnych aplikacji, umieszczonych jest po obu stronach ekranu. Spełniają one zasadniczą rolę w poprawie efektywności pracy. Naciśnięcie górnego klawisza ExpressKey powoduje pojawienie się na wyświetlaczu menu ExpressKeys i Touch Strips. Odległość między klawiszami a aktywnym polem jest wystarczająco mała, by praca była efektywna i wygodna. Pozwala także zaoszczędzić czas poprzez zmniejszenie zależności od klawiatury na rzecz pióra.

Przenośna i regulowana podstawa
Opatentowana podstawa ekranu Cintiq 21UX umożliwia ustawnie go pod optymalnym dla użytkownika kątem od 1. do 65 stopni. Co więcej, tabletem Cintiq 21UX można obracać we wszystkich kierunkach nawet o 180 stopni. Pozwala to wykorzystywać naturalne dla rysowania ruchy oraz spoglądać na obszar roboczy pod różnymi kątami. Jeśli jest to potrzebne, użytkownik może także w prosty sposób zdjąć tablet Cintiq 21UX z podstawy i położyć go na blacie bądź przymocować do dodatkowego ramienia (nie będącego częścią wyposażenia) przy użyciu standardowych uchwytów VESA (Video Electronics Standards Association), które znajdują się z tyłu wyświetlacza.

Obraz
© (fot. Wacom)

Cena i dostępność
Nowy interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX kosztuje 7999 PLN brutto i będzie dostępny w sprzedaży od końca marca/ początku kwietnia 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)