Nowy, biznesowy tablet HP ElitePad 900

Nowy, biznesowy tablet HP ElitePad 900

Nowy, biznesowy tablet HP ElitePad 900
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.10.2012 16:08, aktualizacja: 30.10.2012 09:34

HP zaprezentowało nowy tablet HP ElitePad 900, To przeznaczone dla użytkowników biznesowych urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 8, a przekątna jego ekranu wynosi 10,1-cala (25,7 cm). Tablet wyposażono także w zintegrowaną klawiaturę ułatwiającą wprowadzanie danych.

HP ElitePad mierzy 9,2 mm grubości i waży 0,6. kg. Wyświetlacz o proporcjach 16:10 zabezpieczony jest poprzez szkło Corning Gorilla Glass 2, natomiast w konstrukcji samego tabletu wykorzystano zarówno aluminium, jak i wytrzymałe tworzywo sztuczne.

HP ElitePad 90. wyposażony został w procesor mobilny Intel zgodny z standardem architektury x86. Urządzenie jest także zoptymalizowane pod kątem systemu operacyjnego Windows 8 i pozwala na wprowadzanie danych metodą dotykową, głosową lub za pomocą rysika.

Tablet wyposażony jest w dwie kamery: przednią pracującą w technologii 1080. oraz tylną o rozdzielczości 8 MP z doświetleniem diodami LED. Współpracująca z aparatem aplikacja HP PageLift automatycznie koryguje oraz prawidłowo oświetla i ustawia zdjęcia wykonane np. tablicy ściennej, dokumentom sporządzonych na papierze lub innym materiałom, dzięki czemu użytkownik może korzystać z takich treści i udostępniać je bez konieczności ręcznej edycji.

Tablet umożliwia także bezpośrednie drukowanie treści na dowolnej drukarce HP z aktywnym oprogramowaniem ePrint lub na sieciowej drukarce HP bez potrzeby pobierania sterowników.

Funkcjonalność urządzenia dodatkowo zwiększa pakiet CyberLink Media, który umożliwia tworzenie treści audio i wideo oraz zarządzanie nimi za pomocą takich samych, łatwych w obsłudze interfejsów, jak na klasycznych komputerach.

Dla tabletu dostępny jest także zestaw Productivity Jacket, która obejmuje zintegrowaną klawiaturę, porty komunikacyjne, czytnik kart SD. Z kolei Expansion Jacket dodaje do tabletu porty USB, HDMI i inne porty komunikacyjne, a opcjonalna bateria HP ElitePad Jacket dodatkowo przedłuża czas korzystania z urządzenia. Wśród akcesoriów znajdziemy także stację dokującą HP ElitePad, która umożliwia przekształcenie tabletu w komputer, poprzez podłączenie do niego dodatkowej klawiatury i monitora. Pozwala ona też na jednoczesne ładowanie tabletu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)