Nowy 27-calowy monitor Philips 3D

Nowy 27‑calowy monitor Philips 3D

Nowy 27-calowy monitor Philips 3D
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
03.10.2012 11:27, aktualizacja: 03.10.2012 13:10

Na przełomie listopada i grudnia na polskim rynku pojawi się 27-calowy monitor Philips 278G4DHSD 3D Gioco z matrycą AH-IPS.

Monitor Gioco w wiśniowym kolorze otoczony jest 2,5-milimetrową ramką. Wyposażony jest w trzy porty HDMI, jeden port D-Sub oraz 4 wejścia USB 3.0. Philips 278G3DHSD waży 5,44 kg przy wymiarach 623×471×197 mm (z podstawą).

W monitorze Philips 278G4DHSD 3. Gioco zastosowano ulepszony rodzaj matrycy AH-IPS, która wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), w formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 oraz o typowym kontraście wynoszącym 1000:1, który dzięki funkcji SmartResponse szczytowo osiąga wartość dynamiczną 20 000 000:1. Nowa matryca pozwoliła również zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w stosunku do wcześniejszych modeli Philipsa. Nowy monitor w standardowym trybie pracy pobiera 25,94 W (wg testu EnergyStar 5.0). Matryca AH-IPS podświetlona jest białymi diodami LED i gwarantuje kąty widzenia równe 178 stopni zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Tryb 3D z technologią pasywną

Philips w swoich nowych monitorach zdecydował się na zastosowanie technologii polaryzacyjnej 3D. Pozwala ona na uzyskanie efektu głębi dzięki lekkim okularom, które w przeciwieństwie do konkurencyjnej technologii aktywnej, nie wymagają osobnego zasilania bateriami i są stosunkowo tanie. Niestety zastosowanie technologii pasywnej oznacza również mniejszą rozdzielczość obrazu 3. - zamiast 1920 x 1080 px zobaczymy obraz w rozdzielczości 1920 x 540 px.

Nowy monitor Philips pozwala również na przekształcanie obrazu 2. na 3D. Służy do tego dołączone oprogramowanie DDD: Tridef 3D, a na bezpośrednie przechodzenie między tymi trybami pozwala umieszczony na obudowanie monitora dedykowany przycisk. Automatyczne uruchomienie trójwymiarowego obrazu następuje również od razu po podłączeniu odtwarzacza BluRay lub innego urządzenia kompatybilnego ze złączem HDMI 1.4a.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Producent przygotował również gotowe ustawienia parametrów monitora dla różnych rodzajów gier. Za pomocą odrębnego przycisku można wybrać między innymi tryb FPS, który poprawia widzenie obiektów na ciemnym tle, RTS podświetlający wybrany fragment ekranu czy Racing, który charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i lepszym nasyceniem kolorów.

Klimatyczne podświetlenie Philips Amgilight

Nowe monitory dla graczy wyposażono w znaną głównie z telewizorów technologię Philips Ambilight. Tworzy ona efekt odbicia światła z tylnej obudowy monitora na ścianie za monitorem, zgodnie z obrazem wyświetlanym na ekranie. Szybki procesor analizuje zawartość obrazu wyświetlanego na ekranie i na bieżąco dostosowuje kolor i jasność emitowanego światła tak, aby współgrało z obrazem. Jasność można również dostosować ręcznie za pomocą dedykowanej ikonki dotykowej na obudowie monitora.

Dla optymalnego efektu monitor powinien być ustawiony w odległości około 30-4. centymetrów od ściany o białym lub jasnym kolorze. W ciemnych pomieszczeniach oraz nocą możemy włączyć podświetlenie SmartBias – z tyłu monitora emitowane jest wówczas białe światło o temperaturze 6500 K. Zmniejsza ono wysiłek oczu oraz odbicia pochodzące z innych źródeł światła obecnych w pomieszczeniu, przez co oczy mniej się męczą.

Gwarancja: 2 lata, door-to-door
Cena: nieznana

Specyfikacja techniczna:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)