Nowości Toshiby na tragach IFA

Nowości Toshiby na tragach IFA
Źródło zdjęć: © Toshiba

02.09.2010 13:19, aktual.: 02.09.2010 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas odbywających się w Berlinie targów IFA Toshiba zaprezentowała wiele nowości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują przenośne prezentery Lumileo P100 i M200, kamery Camileo P20 i S30 oraz odtwarzacz plików multimedialnych STOR.E TV+.

Lumileo to nowa kategoria wśród produktów Toshiby. Taką nazwą oznaczono przenośne prezentery, pozwalające na wyświetlanie na ścianie np. prezentacji, zdjęć z telefonu czy gier. Urządzenie waży jedynie 14. gramów i mieści się w kieszeni. Można z niego wyświetlić obraz o przekątnej 152 cm. Energooszczędna technologia LED i wydajna bateria umożliwiają użytkownikom wyświetlanie plików video w pełnej jakości do 80 minut bez potrzeby ładowania baterii. Toshiba zaprezentowała od razu dwa modele Lumileo P100 oraz M200.

Obydwa modele Full HD można podłączyć m.in. do laptopa, smartfona, kamery cyfrowej, konsoli z grami oraz do przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Bardziej wszechstronnym modelem jest Lumileo M200. Można na nim zarówno przechowywać dane jak i prezentować treści multimedialne. Urządzenie zostało wyposażone w dysk 2 GB, czytnik mikrokart SD i odtwarzacz multimedialny. W Polsce obydwa modele będą dostępne w czwartym kwartale br. Camileo P2. i Camileo S30 są kamerkami Full HD. Obydwa urządzenia mają dotykowe wyświetlacze i łatwe w obsłudze interfejsy, Wyposażone zostały w 10 x cyfrowy zoom, 3-calowy ekran dotykowy LCD oraz czytnik kart SD/SDHC/SDXC. Różni je matryca. W Camileo P20 ma ona rozdzielczość 5 megapixeli, a w Camileo S30 8 megapixeli. Oba modele są lekkie (ważą około 150 gramów).

Obraz
© Camileo P2. (fot. Toshiba)

Porty HDMI i miniUSB.2.0. pozwalają połączyć kamerki z telewizorem lub innym urządzeniem. Oba modele mają funkcję umożliwiającą przesłanie materiałów video prosto do sieci np. na stronę YouTube. W Polsce kamerki dostępne będą także w czwartym kwartale br.

Trzecią nowością Toshiby zaprezentowaną na IFA jest odtwarzacz plików multimedialnych STOR.E TV+ przeznaczony głównie do użytku domowego. Sprzęt może pomieścić do 2 TB danych i przesyłać materiały multimedialne na podłączone urządzenie wykluczając po drodze wszelkie problemy z kompatybilnością. Urządzenie odczytuje większość najpopularniejszych formatów m.in. MP3. WMA, WAV, AAC, OGG, FLAC, LPCM, Dolby Digital, MPEG1 (DAT, MPG) czy RM/RMVB (RM/RMVB). Nie ma problemu też z odtwarzaniem napisów w formacie SSA, SMI, SRT, SUB, IDX+SUB.

Obraz
© STOR.E TV+ (fot. Toshiba)

Sprzęt wyposażony jest m.in w opcję WLAN, podwójny USB 2.0 oraz port HDMI 1.3. Ponadto ma wbudowany czytnik kart SD (SDHC), MMC i MemoryStick. Mimo mocnych parametrów technicznych STOR.E TV+ jest niedużym urządzeniem ważącym 770 gramów. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy ta nowość pojawi się w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)