Nowości Sony na CES 2011

Nowości Sony na CES 2011

Nowości Sony na CES 2011
12.01.2011 13:27, aktualizacja: 12.01.2011 15:15

Na zakończonych niedawno targach CES 2011 w Las Vegas nie mogło zabraknąć koncernu Sony. Firma pokazała klika ciekawych nowości, które wejdą do sprzedaży w tym roku. W ofercie japońskiego producenta znajdziemy nowe kamery, aparaty cyfrowe, notebooki i zestawy kina domowego, a nad wszystkim możemy zawiesić duży napis "3D"

Kamery Sony Handycam

W nowej ofercie pojawi się model Full HD 3D, jak również kamera z wbudowanym projektorem oraz model dla pasjonatów wideofilmowania. W modelu Sony HDR-TD10. zastosowano system dwóch obiektywów Sony G Lens, dwa przetworniki obrazu CMOS "Exmor R" oraz dwa procesory obrazu BIONZ. System dwuścieżkowego zapisu umożliwia automatyczne wyświetlanie trójwymiarowego nagrania w postaci dwuwymiarowego obrazu Full HD na urządzeniach niezgodnych z technologią 3D. Trójwymiarowy film można natomiast oglądać bez okularów na wbudowanym w kamerę 3,5-calowym ekranie dotykowym LCD Xtra Fine 3D. Filmy Full HD 3D można też wyświetlać na każdym telewizorze HD 3D. Wprowadzone w trybie 3D innowacje obejmują między innymi 10-krotny zoom optyczny, optyczną stabilizację obrazu SteadyShot (z trybem aktywnym) i tryb inteligentnej automatyki iAUTO.

Obraz
© Nowa kamera Sony Handycam (fot. Sony)

Kolejną nowością są kamery Sony Handycam z wbudowanym projektorem, który jest wbudowany w 3-calowy panel LCD. Obraz o przekątnej do 6. cali można wyświetlić praktycznie na każdej płaskiej powierzchni. Kamery wyposażono dodatkowo w głośniki z systemem Clear Phase i cyfrowy wzmacniacz S-Master. Kamera HDR-PJ50VE z twardym dyskiem 220 GB będzie dostępna w czerwcu, a modele HDR-PJ30VE z 32 GB pamięci flash oraz HDR PJ10E z 16 GB pamięci flash pojawią się w marcu 2011 r.

Sony wprowadziło również zaawansowany model HDR-CX700VE, łączący w sobie najlepsze rozwiązania z rodziny Handycam - przetwornik obrazu CMOS "Exmor R", szerokokątny obiektyw Sony G Lens, optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem, funkcję Highlight Playback, rozpoznawanie twarzy, inteligentną automatykę oraz szereg nowych technologii, takich jak nagrywanie w formacie 50p/25p, oprogramowanie PMB Portable, wbudowany przewód USB, śledzenie ostrości oraz funkcję przeglądania zdarzeń, automatycznie grupującą materiały na podstawie okazji, przy których powstały.

Nowe aparaty Cyber-shot

Nowe modele Cyber-shot W510. W530, W560 pozwalają na wykonywanie zdjęć panoramicznych w trybie Sweep Panorama. Zaawansowana automatyka automatycznie dobierze ustawienia do niemal każdego rodzaju sceny i warunków fotografowania.

Model Cyber-shot T11. jest wyposażony w duży, 3 calowy (7,5 cm) ekran dotykowy LCD oraz 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu typu CCD. Umożliwia nagrywanie filmów HD 720p oraz fotografowanie panoram w trybie Sweep Panorama. W ofercie Sony pojawi się ponadto nowy kompakt z dużym zoomem: Cyber-shot H70, również wyposażony w przetwornik CCD o rozdzielczości 16,1 megapiksela. Obiektyw tego modelu wyróżnia się dużym, 10-krotnym zakresem zoomu optycznego będącego odpowiednikiem zakresu 25-250 mm w klasycznym aparacie małoobrazkowym. Całości dopełnia tryb Sweep Panorama, funkcja nagrywania filmów HD 720p oraz optyczny stabilizator obrazu SteadyShot.

Obraz
© Aparat Sony DSC-W570 (fot. Sony)

Kolejnym modelem z 16,1-megapikselowym przetwornikiem CCD jest niewielki, kolorowy aparat Cyber-shot J10. Ma on 4 GB wewnętrznej pamięci. Do łączenia urządzenia z komputerem służy złącze USB. Po podłączeniu następuje automatyczne uruchomienie zintegrowanego oprogramowania PMB Portable, umożliwiającego szybkie przesyłanie obrazów do serwisów ze zdjęciami oraz portali społecznościowych. Oprócz tego, model J10 umożliwia fotografowanie w trybie Sweep Panorama i użycie trybu zaawansowanej automatyki.

Notebooki VAIO Y i VAIO F

Sony pokazało również nowe komputery. VAIO Y to lekki, ważący zaledwie 1,5 kg netbook o przekątnej ekranu 11,6 cala. Komputer wyposażono w baterię, która pozwala na 6 godzin pracy oraz technologię AMD Vision, która pozwala na oglądanie filmów HD, a złącze HDMI umożliwia podłączenie do telewizora i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Netbooki VAIO Y wyposażone są w dyski o pojemności do 32. GB i 4 GB pamięci RAM.

Obraz
© Sony VAIO Y (fot. Sony)

Komputer z serii VAIO F to wydajny notebook z możliwością wyświetlania obrazu Full HD 3D. Głównymi atutami urządzenia jest duży, 16-calowy ekran z podświetleniem LED, odtwarzacz Blu-ray oraz wydajny procesor Intel Core i7. Całości dopełnia zaawansowany układ audio, zewnętrzna karta graficzna Nvidia GeForce i dwa złącza USB 3.0. Nowe notebooki 3D VAIO z serii F będą dostępne od końca lutego.

Nowości audio-video

W zakresie audio-video Sony stawia głównie na rozwijanie dwóch gałęzi - technologii odtwarzania obrazu 3. oraz dostęp do internetu z ekranu telewizora. W tym roku, głównymi produktami, które mają zdobyć rynek będą więc odtwarzacz Blu-ray, które przede wszystkim pozwolą na oglądanie filmów trójwymiarowych oraz obsłużą technologię BRAVIA Internet Video.

Odtwarzacze Blu-ray takie jak BDP-S58. mogą łączyć się z internetem lub domową siecią przez Wi-Fi. Natomiast inne modele, na przykład BDP-S380, są przystosowane do współpracy z sieciami bezprzewodowymi, ale aby korzystać z zalet takiej łączności, będzie trzeba podłączyć oferowany oddzielnie adapter USB Wi-Fi.

Nowe zestawy kina domowego BDV-E780. i BDV-E980W są wyposażone nie tylko w technologię Wi-Fi, ale i w bezprzewodowe tylne głośniki, dzięki czemu reprodukcja dźwięku przestrzennego nie musi się wiązać z układaniem na podłodze brzydko wyglądających kabli.

Zdjęcia w 3D

Na targach CES Sony przedstawiło również pięć 16,2-megapikselowych modeli aparatów Cyber-shot (DSC-TX100V, DSC TX10. DSC-HX7V, DSC-WX10 i DSC-WX7) to pierwsze na świecie cyfrowe aparaty kompaktowe z trybem 3D Still Image, pozwalającym na wykonywanie zdjęć 3D z użyciem tylko jednego obiektywu i jednego przetwornika obrazu. Model Cyber-shot TX100V to także pierwszy na świecie cyfrowy aparat kompaktowy z funkcją nagrywania progresywnego filmu Full HD (1920 x 1080/50p), która umożliwia płynną reprodukcję szybkiej akcji. Aparat TX100V jest również pierwszym modelem z rodziny Sony Cyber-shot, w którym zastosowano dotykowy ekran OLED o przekątnej 3,5 cala.

Powiększyła się również rodzina aparatów Sony HD Bloggie. Gama tych przenośnych urządzeń, powiększona została o model Bloggie Touch z ekranem dotykowym oraz modele z obsługą technologii 3D lub z dwoma ekranami. Nowe modele Bloggie, Bloggie Duo i Bloggie 3D pozwalają utrwalać filmy w formacie MP4 o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i wykonywać 5-megapikselowe fotografie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)