Nowość w programie Microsoftu. Zrobisz zdjęcie danych, a Excel przerobi je na tabelę

Nowość w programie Microsoftu. Zrobisz zdjęcie danych, a Excel przerobi je na tabelę

Nowość w programie Microsoftu. Zrobisz zdjęcie danych, a Excel przerobi je na tabelę
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
26.09.2018 13:00, aktualizacja: 26.09.2018 14:36

Microsoft Excel - program, za którym większość użytkowników komputerów nie przepada. Bo kto lubi grzebać w tabelkach i danych? Microsoft wie, że nie każdy, dlatego cały proces upraszcza.

Kiedy rozmawiałem z niewidomym programistą o technologiach, zaskoczył mnie opinią, że Excel to najłatwiejszy program komputerowy w obsłudze. Wszystko jest w nim czytelne i logiczne. Byłem zdziwiony, bowiem Excel kojarzy mi się z narzekaniami, że wszystko nie wychodzi tak, jak powinno. Z naszej rozmowy wynikało, że to efekt kiepskiego nauczania informatyki, ale i niestety samych użytkowników, którzy nie chcą Excela zrozumieć.

Microsoft najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że są osoby, które mają problem z wygodną pracą w Excelu. Dlatego wersja mobilna aplikacji będzie miała duże ułatwienie. Wystarczy, że zrobicie danym zdjęcie - mogą to być materiały z podręcznika, ale i odręczne notatki - a aplikacja Excela na smartfony zrobi z nich w programie fachową tabelę.

Microsoft idzie więc śladem Google'a - sztuczna inteligencja robi spory użytek z wbudowanych w smartfony aparatów. Np. gdy na zdjęciu znajdzie się dokument, aplikacja zasugeruje przerobienie go na PDF-a oraz korekcję perspektywy i kontrastu - to jedna z nowości, którą gigant zapowiedział podczas imprezy Google I/O 2018.

O pozostałych nowościach w Excelu pisze serwis Dobre Programy:

"Inna nowość to inteligentne sugestie, które w skrócie nazwano Pomysłami. Dzięki nim osoba korzystając z Excela ma być w stanie jeszcze lepiej zrozumieć analizowane dane i wykorzystać więcej narzędzi dostępnych w programie, by w efekcie stworzyć czytelniejszy arkusz. Pomysły będą zależne od typów danych i generalnie dopasowane do konkretnych sytuacji, a wszystko za sprawą wspomnianej na wstępie sztucznej inteligencji".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)