Nowość w Paczkomacie. Ogromna zmiana dla użytkowników

Nowość w Paczkomacie. Ogromna zmiana dla użytkowników
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.11.2019 17:14, aktual.: 10.11.2019 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po fali oszustw SMS część usługodawców przesyłek kurierskich i pocztowych zrezygnowała z powiadomień wiadomościami tekstowymi. InPost reklamuje aplikację. Już teraz program umożliwia komunikację telefonów z paczkomatami.

Poza większym bezpieczeństwem dochodzi kwestia wygody. Odbieranie paczek będzie sprawniejsze, a nawet możliwe przez kilka osób jednocześnie.

Teraz w ramach tradycyjnego obrotu spraw otrzymujemy powiadomienie na telefon i mail, podchodzimy do paczkomatu InPost i wybieramy odbiór paczki, podajemy kod i numer telefonu (względnie podtykamy ekran smartfonu z wyświetlonym unikalnym kodem QR).

Odbiór bez wpisywania, bez kodów QR

Portal wiadomoscihandlowe dotarł do informacji, według których zaczęły się testy metody na aplikację i łączność bezprzewodową. Podchodząc do paczkomatu i łącząc się z Internetem (wiadomości sugerują Bluetooth, ale raczej chodzi o zwykłe połączenie internetowe), aplikacja wyśle komunikat do paczkomatu z poleceniem otwarcia skrytki z naszą przesyłką. Po wyjęciu tradycyjnie zamykamy drzwiczki i potwierdzamy odbiór w aplikacji. Jeszcze nie każdy paczkomat umożliwia pobranie taką metodą.

Obraz
© WP.PL

Ekran nie zniknie (więc stara metoda będzie wciąż działać, zresztą część ludzi ma telefony klasyczne, a nie smartfony), jednak InPost będzie zachęcał, aby nowa metoda była tą domyślną.

Kompletna obsługa przez aplikację. Ale jeszcze nie teraz

W przyszłości także nadawanie paczek i cała obsługa paczkomatu ma być możliwa przez aplikację. Trzeba jeszcze tylko pochylić się nad tematem etykiet, co InPost już zaczął robić.

Według portalu to ruch skierowany w wyprzedzenie konkurencji, która w Danii testuje już paczkomaty niewyposażone w ekrany dotykowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (126)
Zobacz także