Nowość HP: Zdalne drukowanie przy użyciu telefonu

Nowość HP: Zdalne drukowanie przy użyciu telefonu

Nowość HP: Zdalne drukowanie przy użyciu telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.01.2011 09:52, aktualizacja: 21.12.2011 14:13

HP wprowadza na rynek swoją nową technologię ePrint, która umożliwia drukowanie za pomocą dowolnego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną. Wystarczy wysłać zdjęcia lub dokumenty do podłączonej do Internetu drukarki i później odebrać wydruki. Cały proces jest prosty jak wysłanie wiadomości e-mail - nie trzeba konfigurować żadnego oprogramowania.

Polecenie druku można wysyłać za pośrednictwem różnych urządzeń –. Apple iPad, iPhone lub innego telefonu typu smartfon, czy też dowolnego komputera z dostępem do sieci Internet. Polecenia drukowania są przesyłane w niezawodny i bezpieczny sposób pocztą elektroniczną, co sprawia, że udostępnianie drukarki wielu komputerom w domu lub w biurze odbywa się w bardzo prosty sposób.

Obraz
© (fot. HP)

HP posiada w swej ofercie również aplikacje przeznaczone dla użytkowników telefonów typu smartphone Blackberry, oraz Symbian OS , które zapewniają klientom większą elastyczność i kontrolę nad drukowaniem dokumentów. Użytkownicy mogą kontrolować ustawienia drukowania takie jak dupleks, drukowanie czarno-białe, orientację i rozmiar strony.

Technologia HP ePrint to nie tylko drukowanie w obrębie biura czy domu, ale także możliwość zlecenia drukarce pracy z dowolnego miejsca na świecie. Wysłanie stosownego maila z urządzenia mobilnego będzie skutkowało wydrukowaniem przesłanego do drukarki dokumentu.

HP ePrint umożliwia drukowanie standardowych dokumentów PDF, MS Word i Power Point, plików tekstowych (.txt), plików graficznych w formacie JPEG, TIFF, BMP, PNG oraz GIF.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)