Kindle w atrakcyjnych cenach. Czytanie to sama przyjemność

Kindle w atrakcyjnych cenach. Czytanie to sama przyjemność

Kindle w atrakcyjnych cenach. Czytanie to sama przyjemność
Źródło zdjęć: © flickr.com | Sergey Galyonkin
30.10.2018 15:28

Jeśli męczy cię czytanie książek na tablecie lub smartfonie albo nie masz możliwości zabierania ze sobą podręcznej biblioteczki, warto wybrać wygodną i niedrogą alternatywę. Czytnik Kindle to gwarancja niezawodności i jakości w przystępnej cenie.

Dzięki niemu powiększający się księgozbiór nie nadwyręży budżetu. W internecie znajdziesz modele w przystępnych cenach, a książki dostępne w internetowych księgarniach i bibliotekach kupisz o wiele taniej.

Najlepsze pozycje na wyciągnięcie palca

Czytnik przyda się nie tylko osobom, które dużo podróżują i nie zawsze mogą zabrać ze sobą aktualnie czytaną książkę. To również doskonałe wyjście dla osób ze słabszym wzrokiem, a także każdego, kto ceni sobie komfort czytania w każdym miejscu. Posiadacze czytników mogą dostosować do swoich potrzeb wielkość znaków czy grubość marginesów, a ci bardziej wybredni wybiorą rodzaj czcionki, który będzie im najbardziej odpowiadać. Cena nowych pozycji i bestselerów jest kilka, a czasem nawet kilkanaście złotych tańsza niż to samo wydanie na papierze.

Obraz
© flickr.com | kodomut.com

Elektroniczna biblioteka

Jeśli uważasz, że cena książek w wersji elektronicznej wciąż jest wygórowana, warto sprawdzić oferty elektronicznych bibliotek. Wiele z nich oferuje możliwość wypożyczenia kilku lub kilkunastu ebooków miesięcznie po wykupieniu niewielkiego abonamentu. Płacąc równowartość jednej lub dwóch książek miesięcznie, możesz zyskać naprawdę wiele. Wszystko oczywiście bez wychodzenia z domu.

Nie ogranicza cię dostępność towaru i stan magazynowy, książkę możesz pobrać w kilka chwil niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. W dodatku abonament na usługi w części bibliotek umożliwia odczytywanie dzieł na innych urządzeniach – tablecie czy smartfonie. Dzięki temu nawet będąc w sytuacji, w której normalnie nie zabierasz ze sobą czytnika, możesz poświęcić czas na lekturę.

Książka, która pisze się sama

W przeciwieństwie do powyższych urządzeń, czytnik Kindle to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Duży ekran dostosowany do potrzeb czytelnika wykorzystuje technologię E Ink. W skrócie przypomina on siatkę pokrytą milionami mikrokapsułek zawierającymi białe i czarne cząsteczki, naładowane kolejno dodatnio i ujemnie. Każde przewrócenie elektronicznej strony wysyła do cząsteczek impuls, który sprawia że określony ładunek przesuwany jest ku górze, a drugi ściągany w dół. W ten sposób elektroniczny atrament w ułamku sekundy "zapisuje" litery na naszych oczach.

Jakie są zalety ekranu E Ink

Przede wszystkim chodzi o oszczędność baterii. Mikrokapsułki pobudzane krótkim impulsem pobierają energię tylko w momencie przerzucania strony. Dlatego w przeciwieństwie do smartfonów, pojemność baterii nie przelicza się na godziny, ale na tygodnie. Samo ładowanie trwa niezwykle krótko, bo około 3 godziny. Dodatkowo urządzenie nie emituje własnego światła, które z jednej strony nie pochłania baterii urządzenia, a z drugiej nie przemęcza oczu. W dodatku obraz wyświetlany przez urządzenie wygląda tak samo niezależnie od kąta obserwacji lub nacisku palców. Niesie to oczywiście ze sobą drobną wadę – nie można korzystać z urządzenia w całkowitej ciemności. W tym przypadku lepiej będzie zaopatrzyć się w dodatkową lampkę.

Obraz
© Materiały prasowe

Czytnik czy tablet

Jeśli czytasz mało lub liczysz na więcej interesujących opcji, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie tablet. Z drugiej strony osoby nastawiające się jedynie na czytanie znajdą wiele czytników w cenach o wiele niższych niż tablety, nawet te z dolnej półki. Różnice pomiędzy poszczególnymi czytnikami są niewielkie, ograniczają się właściwie do dodatkowych przycisków, rozmiaru ekranu oraz wbudowanej pamięci.

Niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierzesz, masz możliwość przeglądania zarówno książek, jak i czasopism, edycję czytanych tekstów, zaznaczanie poszczególnych fragmentów, dodawanie notatek i kupowania książek za pośrednictwem urządzenia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)