Nowoczesne technologie na deskach teatru

Nowoczesne technologie na deskach teatru
Źródło zdjęć: © The Royal Shakespeare Company

13.01.2016 11:28, aktual.: 13.01.2016 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z największych brytyjskich zespołów teatralnych, The Royal Shakespeare Company, zapowiedział prace nad nową produkcją opartą o dzieło Williama Szekspira „Burza”. Sztuka zostanie stworzona we współpracy z Intelem oraz studiem The Imaginarium Studios, specjalizującym się w technice performance capture.

Firmy chcą połączyć swoją pasję do opowiadania historii oraz innowacyjnych rozwiązań, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju przedstawienie. Sztuka zostanie wystawiona przez The Royal Shakespeare Company jeszcze w sezonie zimowym.

To pierwszy raz, kiedy technologia motion capture zostanie wykorzystana do renderowania animowanej postaci w czasie rzeczywistym. Dzięki niej na scenie pojawi się cyfrowy awatar ducha Ariela z szekspirowskiego dramatu. Technologia ta pozwala na przechwytywanie mimiki oraz ruchów aktora w taki sposób, by przy tworzeniu animowanej postaci można było je w pełni odtworzyć. Do tej pory technologię tę wykorzystywano w filmach oraz grach, ale po ponad roku starań Intel wspólnie z The Royal Shakespeare Company i The Imaginarium Studio podjął próbę przeniesienia cyfrowych awatarów na scenę, na której występują aktorzy. Wykorzystana zostanie do tego technologia Intela, która jest już dostępna na rynku.

Za przetwarzanie ogromnej ilości danych wymaganych przy projekcji cyfrowej w czasie rzeczywistym odpowiadać będą procesory Intela – od modeli Intel Core i7 po Intel Xeon.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 Edge w benchmarku AnTuTu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)