Nowe urządzenia Garmin do lokalizacji i tresury psów

Nowe urządzenia Garmin do lokalizacji i tresury psów

Nowe urządzenia Garmin do lokalizacji i tresury psów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.08.2013 10:41

Garmin, producent rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje urządzenia, które umożliwiają lokalizowanie, śledzenie oraz zdalną tresurę czworonogów. Z urządzeń Garmin przeznaczonych do monitorowania pozycji psów i ich szkolenia mogą korzystać zarówno profesjonalni treserzy, myśliwi, jak i właściciele psów, którzy chcą, aby ich pupile były bardziej posłuszne.

Obroża antyszczekowa BarkLimmiter

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Obroża umożliwiająca właścicielom psów eliminowanie dokuczliwego szczekania u swoich pupili, zaprojektowana z wykorzystaniem technologii tresury psów Tri-Tronics. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie odróżnia szczekanie od innych dźwięków wydawanych przez czworonoga. Inteligentny system umożliwia również rozpoznanie tzw. "dobrego" szczekania, aby zwierzę mogło np. zakomunikować zranienie czy niebezpieczeństwo, nie aktywując w ten sposób działania urządzenia. BarkLimmiter precyzyjnie dopasowuje poziom korekty do konkretnego zwierzęcia, bez względu na rasę, grubość sierści itp. Urządzenie rozpoczyna pracę w trybie Autorise, od najniższego poziomu korekcji szczekania i stopniowo podnosi ten poziom, aż do chwili gdy pies zaprzestanie zbędnego szczekania. Bark Odometer powie również, ile razy pies zaszczekał podczas twojej nieobecności. Istnieje także opcja przełączenia urządzenia z trybu automatycznego na ręczny, który pozwala dostosować pracę BarkLimmiter do potrzeb właściciela i jego psa, np.
wykorzystując do eliminacji szczekania wibracje zamiast stymulacji.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to około 340 złotych.

Delta - elektroniczny psi trener

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wszechstronny system przeznaczony do tresury psów, który jest połączeniem elektronicznej obroży treningowej, obroży antyszczekowej i brzęczyka, umożliwiającego odnalezienie psa. System Delta wyposażony jest w wyświetlacz LCD, umożliwiający trenerowi sterowanie oraz zdalne przełączanie pomiędzy różnymi trybami tresury psów i wprowadzaniu dowolnych korekt w sposobie szkolenia, dostosowanych do charakteru i temperamentu psa w promieniu 80. m. Opcja zdalnej tresury pozwala trenerowi reagować na zachowania psa za pomocą trybu ciągłej lub chwilowej stymulacji, sygnałów wibracyjnych oraz dźwiękowych. Urządzenie pozwala również na dostosowanie impulsów pobudzających o różnych poziomach natężenia (aż do 36 rodzajów intensywności impulsów). Wbudowany system antyszczekowy BarkLimmiter pozwala na ograniczenie "złego szczekania" oraz pomaga w wyciszeniu i uspokojeniu psa - zapewnia producent. Wodoodporna i niezatapialna obudowa urządzenia zapewniać ma ochronę do głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 min.

Sugerowana cena detaliczna systemu Delta to około 850 złotych.

Dla myśliwych - system śledzenia psów Astro

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

System został zaprojektowany przy udziale treserów psów myśliwskich. Składa się z odbiornika Astro 32. i obroży lokalizacyjnej DC 50, która odczytuje sygnały zarówno z satelit GPS, jak i satelit GLONASS, dzięki czemu właściciele psów mają mieć możliwość odnalezienia ich nawet w trudno dostępnym terenie. Pracując w trybie ratunkowym urządzenie jest aktywne do 54 godzin, co zwiększa prawdopodobieństwo odnalezienia pupila w przypadku jego zaginięcia. Informacja o bieżącej pozycji psa jest przesyłana z obroży do urządzenia Astro 320 co pięć sekund.

Na 2,6 calowym, jasnym kolorowym ekranie widzimy również imię psa oraz dystans jaki przebył, a tryb Dog Tracker umożliwia dostęp do informacji, czy pies biegnie, siedzi, czy np. zagania zwierzynę. System umożliwia śledzenie czworonogów w promieniu 14,5 km. Urządzenie Astro 32. zostało wyposażone w mapę bazową, jest również kompatybilne z mapami Topo Polska, bazą zdjęć satelitarnych BirdsEye oraz dostępnymi na rynku mapami przeznaczonymi dla myśliwych.

Sugerowana cena detaliczna zestawu Astro to około 3100 złotych, a sugerowana cena detaliczna obroży DC 50 to około 1000 złotych.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)